image

EdgeTX stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.07.2022

EdgeTX je firmware pro vysílače z Číny vyvinutý a rozvíjený komunitou vývojářů jako otevřený projekt. Vznikl jako reakce na koupení vývojářů OpenTX čínskou firmou FrSky. Systém EdgeTX vznikl v roce 2021 jako odnož vývoje systému OpenTX - říká se takové odnoži "fork"

Firmware vysílače je něco jako operační systém v počítači. Operační systém v počítači umožňuje lidem počítač ovládat a používat ho, firmware umožňuje fungování a používání vysílače. Můžete si EdgeTX představit jako Windows na počítači.

Domovská stránka: edgetx.org

Facebook: facebook.com/edgetx

Github: github.com/EdgeTX

Potkal jsem se s tímto systémem v rádiu Radiomaster TX16s mkII 4in1, pořizoval jsem to rádio a tento systém kvůli podpoře přenosového protokolu ExpressLRS. Systém EdgeTX je strukturou prakticky shodný s OpenTX (2022), vzhled se liší díky možnosti zobrazovat nabídky na barevném displeji a možnosti ovládání dotykem prstu na displeji vysílače. Kdo to umí s OpenTX, nebude mít problém s tímto novým systémem.

Vývoj jde u systému OpenTX rychleji než u systému OpenTX a podpora posledních novinek v hardware i software vysílačových modulů a přijímačů je u EdgeTX.


dál: Co potřebuji


přehled kapitol:

  1. EdgeTX
  2. Co potřebuji
  3. Instalace vyšší verze
  4. Instalace vyšší verze Companionu
  5. Můj život s EdgeTX

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Rádia (RC))