image
<

Létání s Twin Starem

image novějšíindexstaršíimage

Monografiestálý odkaz / permalink

19.11.2021

Jako kluk jsem měl štěstí, že táta kupoval časopisy jako Letectví & kosmonautika, Technický magazín známý jako "Téčko", Vesmír. Už od mala jsem si v nich listoval a jako školák jsem si v nich četl. U babičky byl archiv těhle časopisů za roky zpátky, celé prázdniny jsem v nich mohl listovat. Nenásilnou formou jsem nabíral povědomí o světě techniky a samozřejmě nejvíce o letectví. V tom Letecví byly zajímavým zdrojem monografie.

image

Ty monografie obsahovaly technický popis představovaných strojů, třípohledový náčrtek, technické parametry stroje a někdy stručnou, někdy podrobnější historii stroje, historii vývoje, historii výroby, historii provozu.

image

Každá z těchto věcí je zajímavá. Když to člověk čte, získá povědomí o velikostech letadel, jejich hmotnostech, výkonech, životnosti, pozná různá konstrukční řešení, materiály, uvědomí si, že konstrukce letadel je o kompromisech, experimentování, ale i o konzervatismu. Uvědomí si, když čte letopočty o zahájení vývoje, záletu prototypu, dokončení certifikace, spuštění sériové výroby, jak náročné a nákladné je uvést do provozu nový typ letadla. Překvapí údaje, kolik let jsou jednotlivá letadla provozovaná.

image

Čtením monografií - příběhů letadel a lidí okolo, získá člověk vhled do krásného světa techniky, krásného světa letectví.

image novějšíindexstaršíimage


zpátky na: Kamera Insta 360 GO 2 │ dál: Údržba


přehled kapitol:

 1. Twin Star
 2. Zadání
 3. Stavba
 4. Křídlo
 5. FPV
 6. Oživení flight controlleru
 7. Zálet
 8. Povrchová úprava
 9. Li-Ion
 10. Twin Star jako nosič GoPro MAX
 11. GoPro MAX na centroplánu
 12. Kamera Insta 360 GO 2
 13. Létání s Twin Starem
 14. Údržba
 15. Nastavení
 16. Nastavení INAV
 17. Parametry

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Twin Star)