image

Long Shot 2stálý odkaz / permalink

30.01.2007

Tak, jak se věnuji létání s velkým modelem, tak jsem zatoužil mít doma zase něco malého, co bude jednoduché na přípravu k létání, co se bude snadno přepravovat a snadno provozovat. A když jsem se tak rozhlížel, co kdo vyrábí a co lidé létají, zaujaly mě informace o létání s házedly startovanými kruhovým hodem.

Vzpomněl jsem si na svá jino‘ská léta, jak jsme s tátou závodili s nejdříve neřízenými házedly a později s lehkými RC větroni, kdy jsme na "tři dva jedna teď" současně vyhodili modely do vzduchu a závodili, kdo později přistane. Dobře si pamatuji, jak nás po půldenním házení bolela ruka a táta, který byl tenkrát starý asi jako já teď, bědoval, že má rameno v trapu. A najednou tu je kategorie, kde se dá model vyhodit zázračně vysoko a ruka prý tak netrpí.

Posledním impulsem pro mne byl rozhovor se Zdeňkem Ludvíkem v Krupce v hale, který mi popisoval létání s házedlem s velkým nadšením.

Rozhodl jsem se tedy pořídit házedlo pro kruhový hod. Koukal jsem po inzerátech, co je k mání z druhé ruky, koukal jsem co kdo vyrábí a koukal jsem i na výsledky soutěží, abych viděl, jaké typy modelů jsou perspektivní i jako soutěžní. Protože bych rád zkusil i nějakou soutěž!

Nakonec jsem se rozhodl pro model Long Shot plzeňské firmy Hořejší model.

Stránka výrobce:
  Hořejší - Long Shot 2, image česky
  Hořejší - Long Shot 2, image anglickyCo je tu nového (létání, opravy, stavba, ... ) stálý odkaz / permalink

Na Mrtvý vrch

Long Shot 2 - Létání s Long Shotem

5.06.2016

Prošlo u nás mnoho bezvětrných dní a neděle slibuje být stejná! Foukat má od severovýchodu, ale jen velice slabě, a tak po nějakém tipování domlouváme, že půjdeme na Mrtvý vrch. A s ohledem na hrozící bouřky a s touhou po termice půjdeme přes oběd!

image

Do nového terénu

Long Shot 2 - Létání s Long Shotem

29.05.2016

Kluci od včera pořád "na svah, na svah", ale neděle je od rána jako stvořená jít na letiště a lítat s motorákem. Nebo na louku a lítat termiku. Vítr fouká slabý a ještě z blbého směru, z východu s výhledem na to, že se to možná stočí k jihovýchodu. To tu nemáme moc možností.

image

kliknutím zvětšíte

Přehled dalších změn image

Pořízenístálý odkaz / permalink

30.01.2007

Rozhodl jsem se pro novější typ Long Shot 2. Stavebnici jsem objednal přímo u firmy Hořejší model.

image

image více ...

Viz také

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám)