image

Long Shot 2stálý odkaz / permalink

30.01.2007

Tak, jak se věnuji létání s velkým modelem, tak jsem zatoužil mít doma zase něco malého, co bude jednoduché na přípravu k létání, co se bude snadno přepravovat a snadno provozovat. A když jsem se tak rozhlížel, co kdo vyrábí a co lidé létají, zaujaly mě informace o létání s házedly startovanými kruhovým hodem.

Vzpomněl jsem si na svá jino‘ská léta, jak jsme s tátou závodili s nejdříve neřízenými házedly a později s lehkými RC větroni, kdy jsme na "tři dva jedna teď" současně vyhodili modely do vzduchu a závodili, kdo později přistane. Dobře si pamatuji, jak nás po půldenním házení bolela ruka a táta, který byl tenkrát starý asi jako já teď, bědoval, že má rameno v trapu. A najednou tu je kategorie, kde se dá model vyhodit zázračně vysoko a ruka prý tak netrpí.

Posledním impulsem pro mne byl rozhovor se Zdeňkem Ludvíkem v Krupce v hale, který mi popisoval létání s házedlem s velkým nadšením.

Rozhodl jsem se tedy pořídit házedlo pro kruhový hod. Koukal jsem po inzerátech, co je k mání z druhé ruky, koukal jsem co kdo vyrábí a koukal jsem i na výsledky soutěží, abych viděl, jaké typy modelů jsou perspektivní i jako soutěžní. Protože bych rád zkusil i nějakou soutěž!

Nakonec jsem se rozhodl pro model Long Shot plzeňské firmy Hořejší model.

Stránka výrobce:
  Hořejší - Long Shot 2, image česky
  Hořejší - Long Shot 2, image anglickyCo je tu nového (létání, opravy, stavba, ... ) stálý odkaz / permalink

Zkusíme to na druhé straně hor

Long Shot 2 - Létání s Long Shotem

  facebook  Sdílet na Facebooku

25.12.2015

Uplynulé dni nebyly moc optimistické. Mám dovolenou a venku je buď tma nebo mlha, že vidím z okna maximálně na kapličku na návsi. S klukama si každý den sdělujeme naše předpovědi: "Dneska se to po obědě už zvedne", ale nikdy z toho nic není. Jen jednou mlha zmizela, ale to jen díky tomu, že lilo. Frustrace skončila dnes! Jihozápadní vítr, po mlze ani památky, jedeme na Boule.

image

Na Mrtvý vrch

Long Shot 2 - Létání s Long Shotem

  facebook  Sdílet na Facebooku

5.06.2016

Prošlo u nás mnoho bezvětrných dní a neděle slibuje být stejná! Foukat má od severovýchodu, ale jen velice slabě, a tak po nějakém tipování domlouváme, že půjdeme na Mrtvý vrch. A s ohledem na hrozící bouřky a s touhou po termice půjdeme přes oběd!

image

Přehled dalších změn image

Pořízenístálý odkaz / permalink

30.01.2007

Rozhodl jsem se pro novější typ Long Shot 2. Stavebnici jsem objednal přímo u firmy Hořejší model.

image

image více ...

Viz také