¦ Kontakt ¦ Hledat image

Kamery do modelů, filmování z modelů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

13.05.2013

Kamera v modelu může zprostředkovat zážitek z letu v letadle, může nabídnout záběry z míst, kam se nedostanete kamerou na kamerovém jeřábu nebo velkým letadlem, kamera v modelu může být prostředkem, kterým umělecky vyjádříte nějaký pocit, zážitek.

image

Kamera může pracovat ve dvou režimech:

 • živý přenos obrazu - obraz se přenáší na zem, kde ho lze pozorovat na monitoru, v projekčních brýlích nebo zaznamenávat na video
 • záznam - v modelu je kamera včetně záznamového zařízení

Obojí má něco do sebe a někdy se používá obou systémů současně. Na modelu jsou dvě kamery - kamera pro živý přenos obrazu a záznamová kamera. Systém pro přenos obrazu se používá pro řízení modelu nebo směrování kamery, záznamová kamera zaznamenává obraz ve vyšší kvalitě, než je možnost přenosu obrazu na zem on-line.

Protože model s kamerou vidí i tam, kam běžně vidět není, měli byste s natočeným materiálem pracovat s rozumem a i filmování plánovat s ohledem na své spoluobčany. Měla by fungovat nějaká elementární autocenzura. Nejen, že byste neměli dělat ostatním to, co by bylo nepříjemné i vám, ale počítat i s tím, že může být někdo v tomto směru citlivější než vy. Někdy stačí vysvětlení, že v záběru z letícího modelu není možné rozpoznat všechny detaily. Stačí s lidmi komunikovat, snažit se konfliktům předcházet jednoduchou domluvou, osvětou. Jinak vás bude soused vnímat, když mu předvedete nějaký svůj filmeček natočený ze vzduchu, a pak se třeba rád podívá i na záběry svého domu, jinak vás bude vnímat, když mu budete poletovat nad dvorkem, a on nebude vědět o co jde.


dál: Kamery na modelech - přenosové systémy


přehled kapitol:

 1. Kamery do modelů, filmování z modelů
 2. Kamery na modelech - přenosové systémy
 3. Systémy pro bezdrátový přenos obrazu - Můj pohled na trh
 4. Záznamové systémy
 5. Výběr kamery
 6. Kamery do modelů - můj pohled na trh
 7. Poznámky k výběru
 8. GoPro HD Hero
 9. Mobius
 10. Hawkeye Firefly 6S
 11. Hawkeye Firefly Q6
 12. Hawkeye Firefly Micro
 13. GoPro 360 MAX
 14. Insta360 GO 2
 15. Insta360 GO 3
 16. GoPro Hero 10 Black
 17. Runcam Thumb Pro
 18. Insta360 X4
 19. Ukázky videí z různých kamer
 20. Filmování z modelů
 21. Natáčení modelu svépomocí