image

Microsoft Flight Simulator - co to je a o čem to je stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

08.02.2011

Microsoft Flight Simulator je program vyvíjený už mnoho let firmou Microsoft. Je to simulace létání s velkými letadly (ne modely), kde jste v roli pilota letadla. Program simuluje reálný let - interiér pilotní kabiny, letiště a krajinu okolo, systémy letadla, navigační systémy na zemi i v letadle. Simulace není omezena na nějaké místo na zemi nebo mise, ale letět můžete kamkoli, kam vám to dovolí schopnosti vaše a vašeho letadla a simulované počasí. Pokud máte připojení k internetu, můžete stahovat podrobné scenerie českých letišť i českých letadel. Spíše než o hře se dá mluvit o seriózním prostředku pro studium práce pilotů skutečných letadel. Poslední verzí je verze Flight Simulator 2020.

Koupit se dá v prodejní síti tam, kde se prodávají jiné počítačové hry. Také ho lze koupit v internetových obchodech. Cena se pohybuje 1300 - 1500 Kč. Na internetu se dají stáhnout senerie (krajina, letiště, jednotlivé budovy v krajině atp.) i letadla. Zdarma i za poplatek. Viz Prodejci simulátorů a addonů, Místa pro stahování.

Budete potřebovat dostatečně výkonný počítač. Viz Počítač. Budete potřebovat dobrý přesný joystick. Viz Joystick. Bez joysticku nemá cenu se o létání pokoušet!


dál: Flight Simulator 2020


přehled kapitol:

  1. Letecký simulátor Microsoft Flight Simulator
  2. Flight Simulator 2020
  3. Moje létání v Microsoft Flight Simulator

(zveřejněno v rubrice Virtuální létání)