¦ Kontakt ¦ Hledat image

Jak létat na svahu - Poznámky

Poznámky stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.09.2004
Na co si dát pozor?

Projděte si místa, kde připadá v úvahu přistání, zda tam nejsou skryté kameny. Nelétejte v blízkosti elektrického vedení. Přichází-li bouřka, přistaňte a sejděte dolů. S vysílačem s vytaženou anténou (35/40 MHz) jste jako hromosvod.

Létá-li na svahu stroj s lidskou posádkou (rogalo, padák), radši toho nechte. Je obtížné učit se létat a ještě mít starost odkud velký stroj přiletí. Navíc padáky jsou schopné zakrýt vám svým vrchlíkem výhled na váš model.

Pokud se rozhodnete létat u paty kopce a létáte s rádiem pracujícím v pásmu 35/40 MHz, myslete na ty, co se škrábali nahoru a létají třeba ve stejném pásmu. Snadno jim svým vysílačem můžete způsobit velkou škodu.

Když to fouká málo

Když to fouká málo, ale je termika, je možné natáhnout nahoře na kopci gumicuk nebo to zkoušet z ruky. Gumicuk musí mít odpovídající délku. Stačí nějaký opotřebovaný a třeba jen 30m dlouhý. Na svahu se nebude tolik napínat jako na louce a občasné přetržení taky není tak tragické jako na louce. Úbočí svaju je dobře sluncem prohřívané a vzniká tak snadno termická bublina.


zpátky na: Jak létat na svahu - Přistání │ dál: Videa


přehled kapitol:

  1. Jak létat na svahu
  2. Jak létat na svahu - Výběr modelu
  3. Co musíte umět
  4. Jak létat na svahu - Výběr terénu
  5. Jak létat na svahu - Taktika letu
  6. Jak létat na svahu - Organizace létání
  7. Jak létat na svahu - Co dělat když
  8. Jak létat na svahu - Přistání
  9. Jak létat na svahu - Poznámky
  10. Videa

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Začátečníci | Výuka létání | Na svahu)