image

Systém stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

29.08.2021

Mám FC Iflight Succex-E F7 V1.4 + 45A V2 ESC, aktuálně poslední verze systému je INAV 3.0.1. Podporuje systém moji desku?

image

Prohledal jsem příslušnou stránku github.com/iNavFlight/releases a našel si soubor hex s firmwarem, který podle mě patří do mého controlleru.

Flight controller jsem si zanesl k počítači, propojil kontroller USB kabelem s počítačem a v počítači spustil čerstvě stažený inav-configurator 3.0.1 a nahrál zvolený firmware. Tím se mnou přestal controller komunikovat - Failed to open serial port. image Musel jsem si najít, že v modu DFU komunikaci s FC navážu a že nekomunikace je způsobená špatnou verzí firmware. Držet tlačítko boot při zastrkávání USB, pak to jede v režimu DFU.

Nedokázal jsem najít správnou verzi firmware. Tak jsem se rozhodl, že půjdu podle doporučení kamarádů a nainstaluji Betaflight - viz Betaflight. Hned mě napadá otázka: Mám letadlo s INAV a teď bych měl mít kopteru s Betaflight. Snese se to v jednom vysílači?

image

Poslední verze Betaflight 4.2.9, hledám firmare: github.com/betaflight/releases . Pak mě napadlo udělat to z konfigurátoru přímo. Nahrál jsem si Betaflight Configurator 10.7.0 a v něm jsem našel firmware IFLIGHT_SUCCEX_E_F7, 4.2.9. Instalace proběhla bez problémů. Po připojení konfigurátoru k FC se kopterka na obrazovce počítače hýbala stejně, jako jsem s FC hýbal v reálu.

Provedl jsem rovnou na stole jeho kalibraci. Oproti kalibraci v INAV to bylo jednoduché, tady nemám magnetometr, jen jsem FC položil na rovnou desku stolu a dal kalibrovat.


zpátky na: Jak? (létání) │ dál: Sestavení a oživení


přehled kapitol:

 1. Musím ty kvadrokoptery taky zkusit!
 2. Co to obnáší? O čem to je?
 3. Stavba
 4. Jak? (stavba)
 5. Jak? (létání)
 6. Systém
 7. Sestavení a oživení
 8. Nastavení Betaflight
 9. První pokusy o let
 10. První FPV let
 11. Chasing poprvé
 12. Insta 360 GO 2
 13. Létání s kopterou
 14. Shrnutí
 15. Parametry
 16. HGLRC KT20

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Musím ty kvadrokoptery taky zkusit!)