image

HGLRC KT20 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.07.2022

aneb HGLRC KT20 2" FPV Racing Drone

Létám už nějakou dobu s pětiplacovou kopterou Přemýšlel jsem nad menším strojem v kategorii 250 g s ochranou vrtulí, abych mohl s dronem a s kamerou Insta360 GO 2 mezi větve a mezi lidi.

Vyhlédl jsem si dron CineRace20.

image

Pořídil jsem přijímače ExpressLRS a tenhle stroj by mohl být první, kam je dám. Problém je, kde ho koupit, když nechci týdny čekat na zásilku z Číny. Nakupoval jsem naposledy u firmy 6sfull.cz a tak jsem se u nich zkusil zeptat.

Na webu 6sfull.cz je chat, stejně jako má spousta komerčních webů. Napravo dole je okýnko s nadpisem "Máte dotaz?". Moje zkušenost z jiných obchodů je tristní, na druhém konci bývá někdo, jehož cílem je jen nějak dotaz odbýt a komunikace s těmi lidmi je ztrátou času. V tomto případě jsem byl mile překvapen a během půl hodiny jsem si vyjasnil svoje otázky.

Odpověď na můj dotaz, zda umí CineRace20, byla záporná, ale dostal jsem místo toho tip na KT20. Tedy přesněji na rám HGLRC KT20 2 inch FPV frame.

image

Hned jsem si vyhledal testy na youtube, vzpomněl jsem si, že tento rám uváděli testeři jako přímého konkurenta CineRace20, řekl jsem si, že když to 6SFull prodává, že to nebude špatné a ty testy vycházely pozitivně. CineRace20 se mi jeví jako bytelnější a vrtule více chráněny, možná je i tišší, ale možnost rychlé koupě rozhodla. Ještě jsem si říkal: "Jé, teď budu ještě pracně vybírat komponenty do toho rámu", ale přes ten chat jsme se dopracovali rychle ke koupi setu sice s analogovou kamerou, ale v 6SFull mají i air unit k DJI FPV a tak byla během pár minut na světě konfigurace a posléze i objednávka.

Když jsem objednávku odeslal, říkal jsem si, jak se Filipem Rážem, který sedí na druhém konci chatu pěkně obchoduje! image Čekám tedy, co přijde v balíčku, a těším se.

image


dál: Příprava k letu


přehled kapitol:

  1. HGLRC KT20
  2. Příprava k letu
  3. Létání s HGLRC KT20
  4. Instalace kamery
  5. Parametry HGLRC KT20

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Musím ty kvadrokoptery taky zkusit!)