¦ Kontakt ¦ Hledat image

Politika

“První generace hodnoty tvoří, druhá je spravuje, třetí studuje historii umění a čtvrtá spustne docela.”
Otto von Bismarck

Bezpečnoststálý odkaz / permalink

13.12.2020

Zákonodárce mluví v odůvodnění regulace o bezpečnosti ve většině bodů, které uvádí důvody regulace.

Argument bezpečnosti uvádí v diskuzích i někteří modeláři. Přijmu-li tyto důvody, přijmu-li jako hlavní argument, že je potřeba zvýšit bezpečnost provozování leteckých modelů, ptám se, jak budou účinky regulace hodnoceny. Jestli je teď počet bezpečnostních incidentů s vážnými následky N, o kolik se předpokládá, že se regulací počet těchto incidentů sníží? Problém takového hodnocení je, že v současnosti je počet těchto incidentů NULA!

Přínos regulace (rozuměj omezení) pro zvýšení bezpečnosti provozu leteckých modelů tak bude nulový. Plyne z toho, že zahrnout letecké modely a jejich provoz mezi drony nedává smysl. Plyne z toho, že zákonodárce zahrnul letecké modely mezi drony s jinými úmysly, než zajistit bezpečnost provozu leteckých modelů.

Obtěžování, soukromí, hlukstálý odkaz / permalink

06.12.2020

Ministr dopravy Karel Havlíček k nové regulaci: Výhodou zavedení systému je podle něj především vyšší ochrana lidí před nezodpovědností některých majitelů dronů. (Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/letectvi-drony-eu-registrace-nova-pravidla.A201203_094130_eko-doprava_cfr)

Zákonodárce operuje s ochranou taky: "jehož provoz představuje rizika pro soukromí, ochranu osobních údajů, ochranu před protiprávními činy nebo životní prostředí".

Jak mě registrace pilotů ochrání před obtěžováním - prolamováním soukromí, hlukem? Když někdo létá okolo mě, nad mým pozemkem, jak zjistím majitele, když je pilot dronu mimo můj dosah?   Na dronu je číslo, které já nevidím, operátora dronu také nevidím. Jak to díky regulaci prakticky vyřeším? V čem je ta ochrana?


zpátky na: Souvislosti │ kam dál: Výrobci modelářského zboží


přehled kapitol:

 1. Webové stránky o modelařině
 2. Adresář - Letecké modelářství na internetu bez rozlišení
 3. Diskuse na Internetu, diskusní fóra
 4. Modelářské kluby
 5. Osobní stránky
 6. Modelářské organizace
 7. Zákony
 8. Opatření obecné povahy - prostor LKR10-UAS
 9. Jak budu od roku 2021 létat já?
 10. Co mi pořeší létání pod křídly klubu?
 11. Další informace
 12. Souvislosti
 13. Politika
 14. Výrobci modelářského zboží
 15. Adresář prodejců materiálů pro modeláře

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Organizace)