¦ Kontakt ¦ Hledat image

Souvislosti

Provoz jednoho modelu v klubu a mimo klubstálý odkaz / permalink

09.12.2020

Dovedu si představit situaci, že budu provozovat jeden a tentýž model jednou za pravidel klubu a jednou mimo pravidla klubu. Jaké registrační číslo provozovatele musím mít na modelu?

Otázka souvisí i s tím, když způsobím škodu a budu to chtít řešit přes pojišťovnu. Moje pojistka a na letadle registrační číslo Klubu?

Výška 120 metrůstálý odkaz / permalink

10.12.2020

V diskuzích se setkávám s tvrzením, že pilotovi bude někdo těžko měřit výšku a tedy výškové omezení prakticky moc velkým omezením není.

To je ale podle mě nepochopení, jak takové omezení funguje. To není o tom, že přijede policie, vytáhne přístroj a změří, že letím 130 metrů vysoko a dají mi pokutu. To je o tom, že když se něco stane a během vyšetřování vám dokážou, že jste byli výš, než povoluje zákon, rázem se změní vaše pozice ve sporu a to dost dramaticky.

Slýchám i argument, že kontrolní orgán může číst logy vašeho stroje. Modely ale nemusí být (zatím) vybaveny telemetrií nebo nějakým zapisovačem.

Dvě licence, dvě čísla dlouhá skoro dvacet znaků!stálý odkaz / permalink

08.12.2020

Každý modelář bude mít dvě licence, jednu jako provozovatel a druhou jako pilot, dva údaje dlouhé 16 a 17 znaků, kombinace číslic a písmen.

Budu muset někdy ty licence s někým komunikovat? Třeba s AFISákem někde na klubovém letišti, když budu létat v okrsku jejich letiště? Nebo pořadatelé leteckých modelářských dnů nebo setkání. Budou se muset těmito licencemi zabývat?


zpátky na: Další informace │ kam dál: Politika


přehled kapitol:

 1. Webové stránky o modelařině
 2. Adresář - Letecké modelářství na internetu bez rozlišení
 3. Diskuse na Internetu, diskusní fóra
 4. Modelářské kluby
 5. Osobní stránky
 6. Modelářské organizace
 7. Zákony
 8. Opatření obecné povahy - prostor LKR10-UAS
 9. Jak budu od roku 2021 létat já?
 10. Co mi pořeší létání pod křídly klubu?
 11. Další informace
 12. Souvislosti
 13. Politika
 14. Výrobci modelářského zboží
 15. Adresář prodejců materiálů pro modeláře

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Organizace)