¦ Kontakt ¦ Hledat image

Matek F765 Wingstálý odkaz / permalink

20.04.2021

image

image

Funguje to?stálý odkaz / permalink

13.11.2020

Flight controller vypadá na katalogových fotkách jako sestavená hotová věc. Když ho ale vytáhnete z pytlíku, uvidíte, že desky jsou spojeny mezi sebou jen mechanicky, A jinak to jsou jen součástkami osazené plošné spoje. A mechanicky to je sestavené jen proto, aby se to při přepravě nepoškodilo. Z pytlíku se ješte vysypou tři lišty s piny v černé bílé a červené barvě. Co s tím dál?

image

Hledám nějaký ucelený návod, jak mám postupovat, co nejdřív, co potom a jak mám co udělat, ale nic jsem nenašel. Nakonec jsem na na rcgroups narazil na doporučení začít ve wiki Inavu: github.com/iNavFlight/inav/wiki . Tento zdroj mi doporučil i kamarád, když jsem se ho ptal, kde začít. Zde je stránka Getting started with iNav, podle které se dá postupovat.

Kontrolér [FC] je možné připojit k počítači, i když nejsou jeho desky zatím vzájemně propojeny, je napájen z počítače přes USB kabel. Wiki doporučuje stáhnout a nainstalovat INAV Configurator, to je nástroj pro nastavování systému Inav, a stáhnout a nainstalovat poslední verzi firmware.

Program jsem stáhnul, nainstaloval, kontrolér propojil s počítačem a hned jsem skončil: Failed to open serial port. Gůglení, moc dlouho to netrvalo a našel jsem https://github.com/iNavFlight/inav-configurator/issues/726. Podle návodu jsem stáhnul z https://impulserc.com/pages/downloads program ImpulseRC Driver Fixer, ale ten nenašel FC taky. Ještě chvilka bádání a nakonec jsem na to přišel. Měl jsem blbý USB kabel! Nakonec úspěšně s pomocí ImpulseRC Driver Fixer zprovozňuji komunikaci s počítačem přes jiný kabel a instaluji firmware 2.5.2 stable, 4.8.2020.

Závěr prvních pokusů: Můj FC funguje, spolupracuje s iNav Configurator.

Použito:


zpátky na: INAV │ dál: Matek H743 Wing


přehled kapitol:

  1. Ovládání modelů automatem - Flight Controllery
  2. Systémy
  3. Flight Controllery
  4. INAV
  5. Matek F765 Wing
  6. Matek H743 Wing
  7. Co, proč, jak
  8. Zdroje
  9. Co je nového

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Flight Controllery)