¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co, proč, jakstálý odkaz / permalink

14.11.2020

Pár obecných poznámek.

Než začnete pájet na desku kontroleru konektory, vodiče, připojovat periferie, začněte připojením k PC a přehráním firmware (flash). Ověříte si tak, že váš kontroler funguje. Když kontroler poprvé zapojíte s již připájenými periferiemi a on nebude fungovat, těžko se vám bude hledat příčina.

image

ilustrační foto

Pokud někdo instaluje flight controller [FC] kvůli tomu, aby stabilizoval let a měl pěkné záběry krajiny, bude zklamán. Zásahy FC do řízení jsou takového charakteru, že obraz není v žádném případě stabilizovaný. Cestou ke stabilizaci obrazu je kamera na gimbalu nebo kamera s dobrou vnitřní stabilizací.

Konektory?stálý odkaz / permalink

03.01.2021

Svůj první kontrolér jsem osadil piny pro konektory. Za provozu modelu se ukázalo, že piny mají opodstatnění jen u konektorů, ke kterým se připojují serva. U ostatních vodičů byly konektory jen komplikace.

image

Je to proto, protože třívodičový konektor serva na pinech dobře drží, mechanicky to dobře funguje, jednotlivé vodiče s jednodutinkovým konektorem už mechzanicky drží hůře. Příště to udělám tak, jak jsem to viděl u jiných! Tady třeba je to dobře vidět na fotografii střev křídla kamaráda Honzy:

image

zdroj: Facebook

Místo pinů připájím do desky rovnou kablíky a periferie připojím spojením kablíků bez konektoru.


zpátky na: Matek H743 Wing │ dál: Zdroje


přehled kapitol:

  1. Ovládání modelů automatem - Flight Controllery
  2. Systémy
  3. Flight Controllery
  4. INAV
  5. Matek F765 Wing
  6. Matek H743 Wing
  7. Co, proč, jak
  8. Zdroje
  9. Co je nového

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Flight Controllery)