¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Vžité omyly stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.01.2006

Od zájemců o létání s rádiem řízenými modely lze často slýchat názory a úsudky, které jsou mylné a vedou nováčka zbytečně do slepých uliček.

Je to pochopitelné a přirozené. Některé věci si člověk musí ověřit na vlastní kůži. Abyste neplýtvali zbytečně energií, uvedu zde některé.

Blblo mi rádio a tak jsem pořídil 2.4 G stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

17.05.2009

Poměrně často na letištích slyšené zdůvodnění pořízení rádia v pásmu 2.4 GHz místo původního rádia na 35 MHz: "Rádio mi pořád škubalo, tak jsem pořídil 2.4 giga a mám pokoj". Nebo: "Občas mi zablblo rádio a rozbil jsem kvůli tomu několk modelů. Koupil jsem 2.4 giga a mám klid. Už se to stát nemůže."

Rychlý nebo pomalý profil stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

06.05.2006

Použil jsem rychlý (pomalý) profil - model proto bude rychlý (pomalý).

Zatáčí se směrovkou, křidélky se udržují křídla v rovině stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

31.08.2011

Mezi modeláři je rozšířena představa, že hlavním řídícím prvkem letadla pro zaletění zatáčky je směrovka. A křidélka že jsou jen jakousi pomůckou a záchranou, když se letadlo moc nebo nečekaně nakloní. Někdy to vede až ke snaze letět zatáčku nejlépe bez náklonu. A taky s tím souvisí stížnosti, že některý model má směrovku neúčinnou a nezatáčí.

Zjednodušeně: pilot-modelář má pocit, že tak, jak model zatáčí na zemi natočením příďového kolečka, tak ve vzduchu zatáčí "natočením" směrovky. Že směrovka stále natáčí trup a s ním celé letadlo podél svislé osy a to potom letí po kružnici.

Modelářův rok

18.05.1966
První let větroně VSB-62 Vega. Více viz VSB-62 Vega

image

Na letišti už roste tráva a je třeba ji sekat. Kdo létá mimo letiště, začíná mít problém, kam chodí létat. Všude všechno roste, řepka je po prsa, tráva do pasu.

Na modelářské akce je dobré ještě s sebou brát zimní bundy a kulichy. Může už být krásně, ale také může být nesnesitelná zima.

Průměrná teplota [°C]: 14.5

Létat se dá až do 21:00.

další