¦ Kontakt ¦ Hledat image

Multiplex Royal Evo 9 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.07.2016

Rádio jsem pořídil na konci roku 2002. Dovezl je Pecka, jeden vysílač jsem koupil já, druhý šel na Slovensko. Stálo to tenkrát s jedním přijímačem 17.619 Kč.

image

Vybíral jsem pečlivě z několika typů a vybral jsem dobře. Rádio vyhovuje mým potřebám dodnes a jediné, co mi chybí, jsou kanály. Problém za ta léta (14 let!) nastal jen jeden. Po létání v dešti mi odešel displej - viz Problémy s vodou. Samozřejmě se v rádiu vystřídalo několik akumulátorů. image

Programování se ukázalo jako přehledné a v podstatě jednoduché. Jen ten začátek byl trošku krušný a vyžadoval dost úsilí to pochopit, pochopit tu filozofii. Kvůli tom, že jsem byl v Čechách první majitel a neustále chodily nějaké dotazy k rádiu, celkem podrobně jsem se mu na webu věnoval. Třeba tady: Multiplex Royal Evo - Popis. Návštěvnost této stránky byla v prvních letech obrovská a dokonce psali i lidé ze světa, i když ta stránka byla jen česky a nějaké Google Translatory neexistovaly. Jediný další zdroj byl americký web, který už dnes neexistuje, pamatuji si jen, že v názvu měl "seagull".

Po šesti letech létání v pásmu 35 MHz jsem v roce 2008 koupil vysílací modul 2.4 GHz od Jeti a od té doby jsem Jeťák.

image

Rádio s Jeti modulem a s Jeti přijímači provozuji 8 let bez problémů v modelech různých kategorií a nikdy jsem neměl problém s dosahem a spolehlivostí. Nedostatek kanálů obcházím tím, že využívám možnost programování přijímačů Jeti. Tak si třeba vzlakové klapky nebo brzdící klapky místo na Y kabel připojím na dva vývody přijímače a kanál rozdvojím v přijímači. Mohu tak Jetiboxem jemně doladit nepřesnosti chodu serv nebo mechaniky náhonů.

image

Výhodou je telemetrie, kterou pilně využívám a to zejména od doby, kdy jsem pořídil RCDroidbox.

Více o tomto rádiu se dočtete na této stránce: Multiplex Royal Evo


zpátky na: Vysílač Hitec 4 Flash │ dál: FrSky Taranis Q X7


přehled kapitol:

  1. Moje rádia
  2. Graupner Miniprop
  3. Multiplex Royal 4
  4. Vysílač Hitec 4 Flash
  5. Vysílač Multiplex Royal Evo 9
  6. FrSky Taranis Q X7
  7. Jeti Duplex DC-16
  8. Radiomaster TX16s mkII 4in1

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Moje rádia)