¦ Kontakt ¦ Hledat image

Ukázky videí z různých kamer

image novějšíindexstaršíimage

GoPro na Twin Starovistálý odkaz / permalink

02.05.2022

Kamera Insta360 GO 2 je kamera spíše na akčnější záběry a na menší stroje, na filmovější záběry by měla být GoPro Hero 10 Black. Tak jsem si řekl, že to s ní na Twin Starovi musím taky zkusit. Problém je ale její váha a rozměr, Insta může být na špičce, ani nemusím letadlo dovažovat. Dovážit letadlo na ocase kvůli GoPro není problém, ale dát ji před kameru DJI FPV, přes kterou letadlo řídím, nic bych za letu neviděl!

image

Jediné místo, kam mohu teď kameru dát, abych nemusel překopávat celou FPV výbavu, je nahoru na centroplán. Na fotce to díky barvě plastu vypadá větší, než to ve skutečnosti je, kamera je ale co nejblíže křídlu. I tak je to solidní brzdící štít. Mě jde ale jen o to, kameru na letadlke svézt a zjistit, jak stabilizuje, jak pracuje s expozicí.

Výsledek je zde (je to jen technické video, jde jen o test kamery):

Letět i s takovým hrbem nebyl problém, odpor kamery byl ale znát, musel jsem letět s větším plynem a neustále přitahovat. Úplav za kamerou zmenšil účinnost výškovky.

S fungováním kamery na letadle jsem spokojen. Letěl jsem v podvečer, slunce zakryté mraky, trochu nepříjemné rozptýlené světlo, světla bylo poměrně málo. Úroveň stabilizace obrazu se mi líbí, celkově podání obrazu se mi líbí a libí se mi úroveň detailů, která odvisí od datového toku a způsobu komprimace záznamu. Když je v záběru hodně detailů a scéna se rychle mění, nepozoruji v obraze žádné rušivé artefakty. Nahrával jsem v režimu 5.7K a 30 snímků/sec. Celkově jsem z kamery nadšen. image

Zkusil jsem ještě ořez téhož záznamu na formát 16:9 :

image novějšíindexstaršíimage


zpátky na: GoPro Hero 10 Black │ dál na: Filmování z modelů


přehled kapitol:

 1. Kamery do modelů, filmování z modelů
 2. Kamery na modelech - přenosové systémy
 3. Systémy pro bezdrátový přenos obrazu - Můj pohled na trh
 4. Záznamové systémy
 5. Výběr kamery
 6. Kamery do modelů - můj pohled na trh
 7. Poznámky k výběru
 8. GoPro HD Hero
 9. Mobius
 10. Hawkeye Firefly 6S
 11. Hawkeye Firefly Q6
 12. Hawkeye Firefly Micro
 13. GoPro 360 MAX
 14. Insta360 GO 2
 15. GoPro Hero 10 Black
 16. Ukázky videí z různých kamer
 17. Filmování z modelů
 18. Natáčení modelu svépomocí

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Kamery)