¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Hitec Optic 6stálý odkaz / permalink

13.07.2009

Vysílač jsem pořídil (5/2009) pro kamaráda začátečníka pro létání s větroni.

Vybral jsem sadu Hitec Optic 6 dodávanou s VF modulem Jeti Duplex, ale přijímač jsem si nechal v sadě zaměnit. Místo Duplex R6 jsem vzal Jeti Duplex R8. Umožní mi to vyřešit některé problémy s ovládáním modelu a fotoaparátu.

Rádio stálo s osmikanálovým přijímačem za 6.300 Kč. V sadě je ještě jedo standardní servo a kabeláž s vypínačem pro přijímač.

image

Ve vysílači jsou baterie 1300 mAh - osm tužek 9.6 V. Vysílač začíná pípat při 9.3 V. Pípající vydržel v chodu 18 minut.

Vysílač umí odměřit dobu chodu motoru - má stopky spouštěné kniplem plynu. Měří i dobu letu. Nevýhodou je, že pokud vysílač mezi lety vypnu a pohonný akumulátor nenabíjím, stopky se vynulují. Musím si dobu vylétanou s běžícím motorem pamatovat.

Změna rozmístění ovladačůstálý odkaz / permalink

13.07.2009

Vysílač se prodává nastavený v mode 1 - tedy s plynem napravo. Plyn lze přehodit na levý křížový ovladač, ale rádio nelze! přepnout do mode 4.

Lze přepínat jen mode 1 a mode 2!

Změnu rádia na mode 3 a mode 4 by šlo zřejmě provést přehozením celých křížových ovladačů a popřehazováním všeho, co s tím souvisí - trimů například. To jsem ale nezkoušel.

Rozebírání vysílačestálý odkaz / permalink

13.07.2009

Vysílač nejde otevřít podle návodu. Návod říká: povolte 6 šroubů, vyšroubujte anténu a opatrně odklopte zadní víko. Ale to nestačí!

image image

vysílač rozloupnout nejde.Brání tomu bočnice z černého plastu.

Já je vydloubávám plochým šroubovákem. Viz první obrázek. Vypáčím bočnici v dolním předním roku (přední myšleno ten blíže držadlu). Ostatní záladky už povolí tahem za bočnici. Zpátky se jednoduše zacvakne.

Viz také

Vysílače
JETI Duplex