image

Jeti Duplex R8 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.05.2009

Přijímač jsem pořídil pro kamaráda do větroně Cularis. K výběru tohoto přijímače mě vedla potřeba mít možnost programovat 6 kanálů vysílače pro řízení dvou klapkového křídla a ovládání fotoaparátu. Druhý exemplář jsem pořídl do svého motoráku Extra 300S (8/2009).

image
Parametry
rozměry [mm]
hmotnost [g]
délka antén [mm]

Kontrola dosahu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.05.2009

Doma jsem včera zkontroloval vysílačový modul Jeti Duplex dodaný s Hitec Optic 6 podle výrobního čísla. Kontrolní program od Jeti určil, že je modul OK.

Na letišti jsem dnes zkontroloval dosah vysílače Hitec Optic 6 s modulem Jeti Duplex TF a přijímačem Jeti Duplex R8.

image

Přijímač s jedním servem ležel na kanystru na skládací židli (viz foto). Jedna anténa směrem k zemi, jedna anténa vodorovně - vzájemně cca v úhlu 90 stupňů. Vysílač jsem držel běžným způsobem v ruce.

Na ploše letiště jsem s vysílačem odešel 430 m daleko. Rádio fungovalo, i když jsem se postavil k přijímači zády a zakrýval jsem tak tělem spojnici mezi vysílačem a přijímačem a anténa směřovala vodorovně směrem od přijímače - tedy asi nejhorší kombinace. Vysílač nehlásil ani ztrátu zpětného signálu od přijímače.

Druhý pokus byl spíše pro ukojení mé zvědavosti.

image

Šel jsem nejdříve za vzrostlý les (břízy a jiné náletové dřeviny, mezi kterými se nedá projít). 40 metrů lesa mezi mnou a přijímačem způsobovalo občasnou signalizaci ztráty signálu od přijímače, ale rádio fungovalo bez problémů. Potom jsem zašel za horizont. Rádio fungovalo stále, jen sgnalizace ztráty signálu od přijímače pípala pořád.

Můj Jeti Duplex R8 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

12.08.2009

Přijímač jsem pořídil do motoráku Extra s benzínovým motorem.

Přijímač má oproti předešlému zakoupenému exempláři novější firmware, který dokáže dávat na Jetibox údaj o síle signálu na obou anténách přijímače. Další odlišností jsou zaizolované aktivní konce antén (žlutá smršťovačka).

Přepínače napájení a Duplex stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.09.2009

V modelářských diskuzích byly zmiňovány problémy systémů 2.4 GHz s přepínači napájení v modelech. Přepnutí na záložní zdroj má způsobovat reset přijímače.

Já používám Přepínač napájení MGM ACCUSW 4a a vyzkoušel jsem ho v provozu s přijímači Jeti Duplex R8 a Jeti Duplex R14.

Používám dva akumulátory - NiCd pětičlánky 2300 mAh. Přepnutí na záložní zdroj se nijak na chodu přijímače neprojevuje.

Viz také

Přijímače
JETI Duplex