Multiplex Royal Evo 9
Rádio jsem pořídil na konci roku 2002. Dovezl je Pecka, jeden vysílač jsem koupil já, druhý šel na Slovensko. Stálo to tenkrát s jedním přijímačem 17.619 Kč.
Vybíral jsem pečlivě z několika typů a vybral jsem dobře. Rádio vyhovuje mým potřebám dodnes a jediné, co mi chybí, jsou kanály. Problém za ta léta (14 let!) nastal jen jeden. Po létání v dešti mi odešel displej - viz Problémy s vodou. Samozřejmě se v rádiu vystřídalo několik akumulátorů.
Programování se ukázalo jako přehledné a v podstatě jednoduché. Jen ten začátek byl trošku krušný a vyžadoval dost úsilí to pochopit, pochopit tu filozofii. Kvůli tom, že jsem byl v Čechách první majitel a neustále chodily nějaké dotazy k rádiu, celkem podrobně jsem se mu na webu věnoval. Třeba tady: Multiplex Royal Evo - Popis. Návštěvnost této stránky byla v prvních letech obrovská a dokonce psali i lidé ze světa, i když ta stránka byla jen česky a nějaké Google Translatory neexistovaly. Jediný další zdroj byl americký web, který už dnes neexistuje, pamatuji si jen, že v názvu měl "seagull".
Po šesti letech létání v pásmu 35 MHz jsem v roce 2008 koupil vysílací modul 2.4 GHz od Jeti a od té doby jsem Jeťák.
Rádio s Jeti modulem a s Jeti přijímači provozuji 8 let bez problémů v modelech různých kategorií a nikdy jsem neměl problém s dosahem a spolehlivostí. Nedostatek kanálů obcházím tím, že využívám možnost programování přijímačů Jeti. Tak si třeba vzlakové klapky nebo brzdící klapky místo na Y kabel připojím na dva vývody přijímače a kanál rozdvojím v přijímači. Mohu tak Jetiboxem jemně doladit nepřesnosti chodu serv nebo mechaniky náhonů.
Výhodou je telemetrie, kterou pilně využívám a to zejména od doby, kdy jsem pořídil RCDroidbox.
Více o tomto rádiu se dočtete na této stránce: Multiplex Royal Evo