image

Modelář a počítač stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.12.2004

Pokud se ve své modelářské praxi dostanete k používání počítače, budete dříve či později nuceni zvládat některé úkony z počítačnické praxe. Zde se dočtete, jak některé problémy s použitím počítače řeším já.

Připojení k internetu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

26.09.2007

Chraňte se!


Než připojíte svůj počítač k internetu, postarejte se o jeho ochranu!
 • používám antivir Avast

Pokud jste tak doud neučinili, jednejte hned. Nečekejte, až váš počítač bude napaden!

Připojení počítače k internetu přínáší nepřeberné možnosti získávat nejnovější informace z celého světa, komunikace s lidmi se stejnými zájmy, umožňuje být nezávislý a svobodný.

Připojení počítače do internetu však také přináší novou starost. Jak udržet instalaci operačního systému počítače funkční i přes usilovnou snahu nainstalovat vám z internetu do počítače kde co i když vy o tom ani nemusíte vědět nebo když vy sami si stahujete a instalujete z internetu různé programy.

Připojení vašeho počítače do internetu se samozřejmě snaží využít kde kdo. Obchodníci, tvůrci virů, politici, šílenci atd. atd.

Ochrana počítače stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

19.05.2006

V průběhu roku 2004 dramaticky vzrostla agresivita a četnost pokusů o průnik do počítače z internetu. Zatím, co dříve stačilo chránit se nějakým antivirem, nenavštěvovat erotické stránky a nespouštět kdejakou blbost na internetu nalezenou, dnes už je to málo a k napadení počítače stačí být připojen k internetu trochu déle než krátkou dobu. Antivirový program hlásí čistý počítač, ale připojení k internetu je najednou pomalé, počítač si komunikuje sám od sebe, v prohlížeči se zobrazují stránky, jejichž adresu jste nezadali atd. atd. Co s tím? Jak se bránit?

Používám:

 • antivirový program Avast
 • firewall firewall zabudovaný ve WinXP SP2 a ve Win7
 • ochranu proti špiónům v počítači (spyware) Ad-Aware SE Personal
 • při problémech využívám nástroj Hijack This

Antivirový program s rezidentním štítem stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

31.12.2004

V počítači musí běžet antvivirový program. Program musí mít aktuální virovou databázi. Program musí mít rezidentní štít a ten musí být zapnutý. V pravidelných intervalech je třeba pouštět skenování disků počítače.

Já používám antivirový program Avast.

Antivirový program AVG stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
31.12.2004

Používal jsem program AVG 6.0 firmy Grisoft.

Program jsem získal jako příslušenství počítače.

Program komunikuje česky.

Firma pravidelně zveřejňuje dodatky virové databáze (v poslední době to je prakticky denně). Na jejich webu se lze zaregistrovat k odběru mailů, které na novou verzi upozorní.

Skenování jsem spouštěl každý den ve stejnou dobu. Měl jsem zapnutý rezidentní štít. Měl jsem nastavenu kontrolu příchozí i odchozí pošty (používám Outlook).

Za dobu provozování tohoto programu jsem nezpozoroval konflikt s jiným programem. Program prakticky nezpomaluje práci s počítačem.

Úspěšnost programu je vysoká. Bohužel verze 6.0, kterou vlastním, už není nadále podporována.

Antivirový program Avast stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
01.04.2010

Používám přes pět let program Avast home edition.

Program jsem získal na internetu (http://avast.cz). Program komunikuje česky. Sám se automaticky aktualizuje (prakticky denně). Jednou za rok se musím přeregistrovat.

Mám zapnutý rezidentní štít. Mám nastavenu kontrolu příchozí i odchozí pošty (používám Outlook). Za dobu provozování tohoto programu jsem nezpozoroval konflikt s jiným programem. Program prakticky nezpomaluje práci s počítačem.


dál: Viry, spyware, adware


přehled kapitol:

 1. Modelář a počítač
 2. Viry, spyware, adware
 3. Hesla, účty, identita
 4. Sociální sítě
 5. Dopisování pomocí mailů
 6. Diskutování v diskuzních fórech
 7. Publikace, prezentace
 8. Jaké programy používám já
 9. Tipy

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna)