image

Osahání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.12.2019

Jaká tedy bude? Potvrdí praxe správnost mého výběru?

image

Leží přede mnou kamera, která je třetinová proti Canon XH A1s, slibuje však podobné výkony. Optika kanonky je kvalitnější, je to taky kamera o jeden level výš, ale sonka je o mnoho let mladší a slibuje vyšší výkony při složitějších světelných podmínkách. Pro mě je taky důležité, že se mi zjednodušší workflow zpracování videa, odpadne mi mnoho hodin stahování videa z pásky.

Abych si mohl kameru osahat, studuji manuál. V manuálu je opravdu jen základ. Jak kameru zapnout, jak spustit záznam, jen základní pokyny. Na webu má Sony příručku, která už je lepším zdrojem:

Digitální videokamera s rozlišením 4K FDR-AX700 - Příručka

Tady už lze najít užitečné informace, ale úplný referenční zdroj to není. image

Sony vydal tutorialy:

Na ulici stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

26.12.2019

Překvapila mě kvalita obrazu při natažení zoomu přes maximum optického zoomu 12x. Ten "clear image zoom" opravdu funguje. Funguje dobře i sledování obličejů. Perfektní je stabilizace za chůze. Příjemnou zkušeností je i to, jak kamera zvládá kontrastní scény. A to všechno v automatickém režimu, kdy se kamera rozhoduje za mě.

Pral jsem se s tím, jak dotykem na obrazovku přeostřit na jiné místo záběru, to si budu muset v manuálu ještě přečíst. Zápasil jsem taky se zhasínáním displeje, když jsem kameru strčil před tělo, čidlo hledáčku mi ho vypnulo. To se dá řešit zasunutím hledáčku do těla kamery a vypnout ho úplně. Raději bych ale měl možnost automatické přepínámí displej - hledáček vypnout. Chybí taky držadlo na vršku kamery, když chci udělat záběr od země, kamera se moc dobře nedrží.

Na ulici je příjemná nenápadnost kamery.


zpátky na: Sony FDR AX700 │ dál: Na letišti


přehled kapitol:

 1. Sony FDR AX700
 2. Osahání
 3. Na letišti
 4. Zpracování záznamu
 5. Slow motion
 6. Time-lapse
 7. V interieru
 8. Noční vidění
 9. Mikrofon
 10. Stativ
 11. Problémy
 12. Parametry
 13. Hodnocení
 14. Ukázky

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Sony FDR AX700)