Přistání
Taktika přistání se liší podle toho, jaký prostor je pro přistání k dispozici, jak silný je vítr, jak obratný je model.
Na přistání můžete nalétávat několikrát, když to pěkně nosí. Když ale vaše letadlo klesá a klesá, moc času na rozhodování kde a jak přistá nemáte. Promyslete si to už před startem!
Na kopci s náhorní plošinou
Pokud má kopec náhorní plošinu, můžete přistát na této plošině. Pro manévr musíte mít dostatečnou výšku a musíte ovládat let proti sobě.
Zatočte místo proti větru do směru po větru směrem za hranu. Včas model otočte proti větru a tlačením se dostaňte nad zem. Udržujte vyšší rychlost, protože nad zemí vás může překvapit turbulence nebo můžete vletět do závětří a spadnete kvůli ztrátě rychlosti. Pokud model otočíte proti větru pozdě, skončíte daleho za hranou. Pokud příliš brzy, nic se nestane. Proletíte zase nad hranou před svah, naberete výšku a můžete pokus opakovat.
Fouká-li opravdu silný vítr a hrana kopce je ostrá, zejména různé výsypky atp., hrozí za hranou silná turbulence. Volte raději jiný způsob přistání.
Proti svahu
Odleťte s modelem dostatečně daleko dopředu a nosí-li to opravdu dobře, snažte se utratit výšku tak, abyste se po otočení proti svahu dokázali s modelem rozjet a cca 5-10 m pod vámi mohli začít tahat tak, aby se model akorát posadil na svah.
Když se málo rozjedete (uvědomte si, že letíte po větru), model po zatažení prosedne a na svah spadne nebo ještě hůře na svah kolmo narazí. když se rozjedete moc nebo neutratíte-li dostatečně výšku, může se vám stát, že přeletíte za hranu a tem spadnete nebo si případně vlastním modelem rozbijete nos.
Je to obtížné na odhad, ale zase je možné i za silnějšího větru přistát s méně obratným modelem bez křidélek aniž by hrozilo obrácení modelu na křídlo a havárie.