image

Příležitostně fotografuji. Hlavně o dovolených, ale i při létání a modelaření. Ježíšek se v roce 2001 vytáhl a nadělil digitální foťák. Je to krásná hračka a protože znám na Internetu velké množství dalších hračičků, budu šířit na této stránce digitální náboženství.

Co je tu nového

Helios 44-2 58/2

Sony a6000 - Helios 44-2 58/2

  facebook  Sdílet na Facebooku

Objektiv jsme pořídil za 750 Kč z druhé ruky. Prošel jsem inzeráty, vybral ty, co byly v cenách 500 - 800 Kč. Při hledání jsem preferoval typ Helios-44-2. Za týden už jsem si odnášel ze schůzky v Praze jeden kousek i s fotoaparátem Zenit! image

image

Stabilizovaný teleobjektiv

Sony a6000 - FE 70-200 mm F4 G OSS

  facebook  Sdílet na Facebooku
image

Dva roky jsem jako teleobjektiv na Sony a6000 používal bazarový Canon FD 70-210mm / f4 někdy z osmdesátých let minulého století. Objektiv dobrý, se kterým se dá za příhodných podmínek pořídit pěkná fotka, ale s mnohými praktickými omezeními.

Muselo být dost světla, abych udržel krátkými časy nestabilizovaný objektiv, muselo být dost světla, abych mohl dostatečně zaclonit a vyhnout se měkké kresbě, výtěžnost focení byla u objektů pohybujících se proti a ode mne malá, protože jsem nedokázal ručně tak rychle a přesně ostřit.


Přehled dalších změn image.

co tu najdete?

Jak na to  
Archivace fotografií - počítač není žádný archiv, jak fotografie vypalovat na CD/DVD
Time-lapse - časosběrná fotografická metoda; co to je, jak to vypadá
Sony HX9V  
Pojmy - pojmy ze světa fotografie a filmu