image

Reprodukce skutečnosti pohyblivým obrázkem je dnes v moci a možnostech téměř každého. Vytvoření účelového, koncepčního obrazu který nese význam – to je ovšem doménou jen nemnohých. Jaromír Šofr, květen 2004
kam dál: ještě dál: Nastavení kamery - Čas


přehled kapitol:

  1. Video
  2. Nastavení kamery - Čas
  3. Letecký modelář filmařem

Co je tady nového stálý odkaz / permalink

360-kové video s kamerou GoPro Max na centroplánu

Twin Star - GoPro MAX na centroplánu

Video ze stejného letu jako jsem popsal výše: Kamera GoPro Max na centroplánu. Při promítání na počítači se lze myší rozhlížet a kolečkem myši měnit zorný úhel. Při promítání v telefonu nebo tabletu se lze rozhlížet nakláněním a otáčením přístroje.

360-kové video z pozice "v kabině"

Twin Star - Twin Star jako nosič GoPro MAX

Video ze stejného letu jako jsem popsal výše: Kamera GoPro Max v pozici "v kabině". Je to materiál jen z kamery GoPro 360 Max. Při promítání na počítači se lze myší rozhlížet a kolečkem myši měnit zorný úhel. Při promítání v telefonu nebo tabletu se lze rozhlížet nakláněním a otáčením přístroje.

Střih "fix"

GoPro 360 MAX - Střih "fix"

Jak se nastříhá z materiálu natočeného kamerou GoPro 360 Max takové video?

Střih 360

GoPro 360 MAX - Střih 360-kového videa

Materiál natočený kamerou GoPro 360 Max v režimu "360" je třeba nastříhat a nastříhaný vyrenderovat, aby se dal třeba nahrát na YouTube. Je to relativně pracné a hlavně zdlouhavé. Je to tím, že pro počítač, který zvládá dobře střih HD videa a docela dobře i střih 4K videa, je tento materiál se svým rozlišením a datovým tokem už velké sousto. Zatím, co na běžná videa vystačíte s herním počítačem v cenové relaci 30 tisíc, na tato videa by byl lepší stroj cenovkou 100 tisíc. To je investice pro profesionála, amatér si musí počkat, než se vše schroustá, protože převod z formátu, co vyleze z kamery, trvá hodiny, renderování trvá hodiny, upload na Youtube trvá hodiny a na Youtube se to zpracovává déle než 24 hodin, než to naběhne v plném rozlišení.

Přehled Přehled dalších změn image.