¦ Kontakt ¦ Hledat image

Souvislosti

Provoz jednoho modelu v klubu a mimo klub stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.12.2020

Dovedu si představit situaci, že budu provozovat jeden a tentýž model jednou za pravidel klubu a jednou mimo pravidla klubu. Jaké registrační číslo provozovatele musím mít na modelu?

Otázka souvisí i s tím, když způsobím škodu a budu to chtít řešit přes pojišťovnu. Moje pojistka a na letadle registrační číslo Klubu?

Výška 120 metrů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

10.12.2020

V diskuzích se setkávám s tvrzením, že pilotovi bude někdo těžko měřit výšku a tedy výškové omezení prakticky moc velkým omezením není.

To je ale podle mě nepochopení, jak takové omezení funguje. To není o tom, že přijede policie, vytáhne přístroj a změří, že letím 130 metrů vysoko a dají mi pokutu. To je o tom, že když se něco stane a během vyšetřování vám dokážou, že jste byli výš, než povoluje zákon, rázem se změní vaše pozice ve sporu a to dost dramaticky.

Slýchám i argument, že kontrolní orgán může číst logy vašeho stroje. Modely ale nemusí být (zatím) vybaveny telemetrií nebo nějakým zapisovačem.

Dvě licence, dvě čísla dlouhá skoro dvacet znaků! stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

08.12.2020

Každý modelář bude mít dvě licence, jednu jako provozovatel a druhou jako pilot, dva údaje dlouhé 16 a 17 znaků, kombinace číslic a písmen.

Budu muset někdy ty licence s někým komunikovat? Třeba s AFISákem někde na klubovém letišti, když budu létat v okrsku jejich letiště? Nebo pořadatelé leteckých modelářských dnů nebo setkání. Budou se muset těmito licencemi zabývat?


zpátky na: Další informace │ dál: Historie - Doplněk X


přehled kapitol:

  1. Letecké modelářství a právo od roku 2021
  2. Opatření obecné povahy - prostor LKR10-UAS
  3. Jak budu od roku 2021 létat já?
  4. Kde je létání zakázáno - Ochranná pásma
  5. Létání v CHKO
  6. Co mi pořeší létání pod křídly klubu?
  7. Další informace
  8. Souvislosti
  9. Historie - Doplněk X
  10. Politika

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Organizace | Zákony)