¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Hry a soutěže stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.10.2006

Přesné přistání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.09.2006

Tato hra je vhodná například pro slabé podmínky na louce. Tříbí schopnosti pilotů větroňů a maket větroňů udělat správný rozpočet na přistání a přistát tam, kde chtějí a potřebují oni a ne kam to zrovna náhodou vyjde.

Odstartujte na gumicuku nebo aerovlekem a přistaňte na "dráze" na louce vyznačené. 

Přistání se musí provést v ose dráhy a dosednout u přistávacího T. Piloti se hodnotí navzájem. Vítězí všichni, jejich přistání končí na dráze a je přiměřeně ladné.

K vyznačení lze použít kapesníky, PET lahve a podobně. Já si s sebou vozím dva bílé hadry ustřižené ze starého bavlněného trička. Pro větrné počasí je dobré mít i hřebíky a hadry k zemi připíchnout.

GPS přelet stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.06.2006

Zajímavou soutěž létají v Lipencích.

Cituji:

Co to jsou GPS přelety? Všichni soutěžící musí použít vlastní malé GPS ručkové přijímače. Nejlepší termickou hodinu (podle počasí – např. 13-14 hod.) všichni soutěžící připraví své modely na grid, vynulují své GPS přijímače a vloží do větroně. Od 13 hod. je otevřeno startovací okno, všechny piloty vlekaři vyvlekají do výšky a pak je jen na pilotovi, aby výšku z termiky proměnil v rychlost, samozřejmě našel další termiku a vydržel do 14 hod. Ten, kdo nalétá nejvíce km, vyhrává. Piloti jsou na jednom místě na letišti!

Pro zajímavost: 4metrový model jen při kroužení v termice za půl hodiny nalétal 22 km, a to pilot letěl jen rekreačně.


GPS triangl - plachtařská soutěž - trojúhelníkový přelet image