image

Step One - začátečnické letadlo stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

13.06.2018

image

Step One jako zdroj zábavy stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

13.06.2018

Letadlo Step One je prezentováno jako školní začátečnický model a je to školní začátečnický model. Léta jak má začátečnický model létat. Kdo to s řízením ještě neumí, ocení, jak model letí pěkně pomalu a jak je na vše relativně dost času. Když se to člověk trochu naučí, vypadá to, že mu Step One už nemůže nic dát, že to je vlastně nuda, jak se ten model plouží po obloze. Často to potom dopadá tak, že novopečený pilot takový model odloží a pořídí si něco lepšího. Step One ale nemusí být nudný, když se naučíte úplným základům létání, může posloužit k dalšímu zdokonalování, k zábavě! image

Stačí snížit výšku létání, stačí jít létat do nějakého složitějšího terénu. Už to samo o sobě vám zvýší tep, už to samo vás přinutí učit se ovládat model přesněji.

Zkuste jít třeba na svažitou louku, jako na ní létám ve videu já, a zkuste obletět velký kruh těsně nad zemí tak, aby letadlo bylo stále třeba metr nad zemí. Do kopce budete muset přidávat plyn, z kopce zase ubírat a dá vám docela práci držet se ve stále stejné výšce nad zemí.

Zkuste oblétávat balík slámy a zkuste to za mírného větru, kdy vás bude vítr snášet a kdy budete muset snos korigovat prodlužováním zatáčky proti větru.

Zkuste letět těsně podél nějaké přímé linie, třeba jako já letím nad cestou podél roští. Uvidíte, jak je to těžké letět rovně a udržet se v koridoru dva metry širokém a proletět tak třeba padesát metrů.

Zkuste létat osmičku kolem dvou stromků, zkuste prolétávat skrz řadu stromů pod jejich věvemi.

Zkuste přistát na předem zvolené místo. Položte si na louku třeba kapesník a zkuste přistát tak, aby letadlo dosedlo na zem na kapesník. Zkuste si přistát do ruky.

Ve dvou je to ještě větší zábava! Můžete třeba zkusit letět ve formaci

Dají se vymýšlet i úkoly složitější, vyžadující nějaké pomůcky, dá se blbnout s balónky, brankami. Všechny tyhle "zábavy" vás naučí pracovat s plynem, používat trimy, naučí vás vnímat prostor okolo, naučí vás vnímat vítr, naučíte se model ve vzduchu "číst". A půjde vám to rychleji, než když letadlo hodíte do vzduchu a půl hodiny budete poletovat někde v padesáti metrech. image


dál na: Stavba


přehled kapitol:

  1. Step One
  2. Stavba
  3. Létání se Step One
  4. Videa se Step One
  5. Step One FPV
  6. Parametry

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám)