¦ Kontakt ¦ Hledat image

Skladovánístálý odkaz / permalink

15.12.2004

V dílně je mnoho věcí, které je třeba nějak uložit: nářadí, materiál, rozestavěné modely, hotové modely ... Čím je dílna menší, tím musí být vše promyšlenější. 

Při skladování některých chemikálií buďte opatrní. Například kyselina solná uzavřená v lahvi, která bude ve stejné skříňce třeba se servy, v uzavřeném prostoru spolehlivě zkoroduje vše kolem sebe.

Uložení materiálu v dílněstálý odkaz / permalink

15.12.2004

Uložení stavebního materiálu v dílně by mělo umožnit zejména jeho snadné nalezení. Některé věci použijete jednou za dlouhý čas a potom může být hodinové otvírání krabiček frustrující záležitostí. Jak to zařídit, abyste se vyhnuli takovýmto problémům?

Kufřík na drobný materiálstálý odkaz / permalink

30.10.2003
Plno drobných součástek je třeba roztřídit, uložit tak, aby byly snadno dostupné a daly se přenést, kam je potřeba. Kdysi jsem si vyráběl vhodné krabičky sám, až nedávno jsem narazil na zásobník vhodných rozměrů a hlavně za odpovídající cenu.

Narazil jsem na něj v Olympii. Stojí 130 Kč.

image image

Uložení drátů, trubek, lišt, bowdenůstálý odkaz / permalink

15.12.2004

Dlouhé úzké věci lze s výhodou ukládat do trubek různých průměrů a délek. Trubky lze získat jako odpad - trubky, na kterých jsou navinuty koberce nebo látky, kusy novodurových instalačních trubek a podobně.

Trubky lze mít zavěšeny vodorovně a materiál do nich strkat z boku, nebo svisle jako píšťaly varhan.