¦ Kontakt ¦ Hledat image

Uložení modelů, skladování modelů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

15.12.2004

Skladování modelů zejména v malé dílně není jednoduché. Je třeba zajistit, aby se při manipulaci s nimi modely ve stísněném prostoru zbytečně nepoškodily, měly by být chráněny před prachem, který vzniká při broušení.

Zavěšení modelů pod strop stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

15.12.2004

Pokud je strop dílny dostatečně vysoký a mezi vaši hlavu (když stojíte) a strop se modely vejdou, je možné je pod strop zavěsit.

Na protilehlých zdech mám těsně pod stropem ke zdi přišroubované dřevěné hranolky - rovnoběžně se stropem asi 10 cm od stropu. Napříč dílny jsou na nich položeny jiné hranolky a na ty modely zavěšuji. Používám plochý asi 15 mm široký tkaloun, ze kterého mám vytvořena oka potřebné délky.

Kdysi v jiné dílně jsem měl pod stropem místo hranolků rozpěrné tyče (ocelový jakl, na konci zavařené matky a v nich rozpěrné šrouby. To ale mělo nevýhodu v tom, že postupným zatěžováním se trubka prohýbala a bylo potřeba lézt nahoru a rozpěrnými šrouby uložení tyče předepínat.

S hranolky to je jednoduché. I když se prohnou, stále jsou opřeny o podélné hranolky. Když pořebuji nějaký hranolek posunout, protože potřebuji dostat uzávěsná oka kvůli modelu jiné velikosti do jiné vzdálenosti, je to otázka několik vteřin.

Takto má třeba Jindra Stejskal uložena křídla pod stropem nad pracovní plochou:

image

zdroj: rcmpilot.rajce.idnes.cz

Podle Tomáše Fialy stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

21.07.2011

image

zdroj: www.modelgliderklub.xf.cz

Jak vyřešil zavěšení modelů Tomáš Fiala je vidět na následujících fotografiích:

Zdroj: Modelgliderklub


Uložení modelů na konzolách na stěněimage

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna)