image

Program pro psaní mailů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.04.2010

Pro čtení a psaní mailů je možné používat webové rozhraní poskytovatelů poštovních služeb. Je to jednoduché, pokud jste právě připojeni k internetu, můžete svoje maily vidět kdekoli na světě a třeba z cizího počítače. Když však k internetu připojeni nejste, poštu neuvidíte, na to potřebujete nějaký program instalovaný na vlastním počítači - tzv. poštovního klienta.

Já jsem na svém "modelářském" počítači používal mnoho let program Microsoft Outlook. Pracoval jsem s ním i v práci i doma a tak jsem program dobře znal. Program určitě uspokojí i náročného uživatele, funguje spolehlivě a mohu ho jen doporučit. Zpravidla se dá pořídit v sadě Microsoft Office, ve které dostanete ještě program Word pro psaní textů a Excel pro práci s tabulkami.

Když jsem začal se svými daty cestovat mezi více místy a počítači, narazil jsem na problém s licenční politikou Microsoftu. Ta mi umožňuje mít jen jednu instalaci MS Office a mě se nechtělo platit za další licence pro druhý a třetí počítač. Přešel jsem proto na poštovního klienta Mozzila Thunderbird.

Mozzila Thunderbird stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.01.2017

Pro čtení a psaní mailů a hlavně pro jejich archivaci používám program - poštovního klienta Mozzila Thunderbird.

Program je zadarmo a dá se provozovat bez instalace. To má výhodu v tom, že si archiv mailů můžete s sebou nosit třeba na USB paměti a tu můžete zastrčit do jakéhokoli počítače a s maily pracovat.

Program zvládá i velké objemy dat. Já si s sebou nosím archiv pošty za deset let a jeden rok zabírá cca 1GB. Thunderbird to dokáže obsluhovat. Archiv pošty jsem importoval z Outlooku.


zpátky na: Zálohování │ dál: Kreslení


přehled kapitol:

  1. Jaké programy používám já
  2. Zálohování
  3. Poštovní klient
  4. Kreslení
  5. 3D modelář Fusion 360!
  6. 3D modelář Blender
  7. Stahování videa

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | Modelář a počítač)