image

Publikace videastálý odkaz / permalink

20.08.2010

Po setříhání v počítači je třeba vymyslet, v jaké podobě - tedy na jakém médiu - chci svůj výtvor prezentovat - publikovat, jak ho dostat k divákům.

Před několika lety t bylo celkem jednoduché. V roce 2006 jem napříklaf psal: "Video pro přehrávání v počítači bývá velikostí mezi videem pro internet a videem pro DVD přehrávač. Mělo by se vejít na jeden disk CD." To už dávno není pravda, počítače už dávno svými schopnostmi přehrávat kvalitní video překonaly DVD a i po internetu se dnes dají promítat mnohem mnohem kvalitnější videa.

V úvahu připadá:

Video na počítačistálý odkaz / permalink

10.12.2006

Video pro přehrávání v počítači bývá velikostí mezi videem pro internet a videem pro DVD přehrávač. Mělo by se vejít na jeden disk CD.

Samozřejmě nyní prodáváné počítače umí přehrávat DVD disky. Tak proč tady tedy mluvím o menším videu na CD? No proto, protože je spousta majitelů počítačů, kteří ve svém počítači DVD mechaniku nemají.

Formát videastálý odkaz / permalink

25.01.2006

Video je pro CDčko třeba zkomprimovat cca 10x více než pro DVD! Nastává problém, jaký z nabízených kodeků použít, aby výsledný soubor byl rozumně veliký a kvalita videa příliš neutrpěla.

Vždy je to kompromis. Univerzální rada neexistuje, protože filmy mají různou tématiku a jiný požadavek bude mít film se statickými scénami a jiný film, kde kamera často švenkuje.

Já zpracovávám filmy, kde je pohybu hodně. Používám Microsoft MPEG-4 Video Codec V2. Rozlišení 640x480 a datový tok nastavuji na 6000 Kbs.

Při výběru kodeku myslete také na to, aby i diváci měli použitý kodek k dispozici, až si budou chtít vaše video přehrát.

Jméno souborustálý odkaz / permalink

25.01.2006

Soubor videa by měl mít nějaký smysluplný název.

Vžijte se do pocitů někoho, kdo si vaše video uloží do počítače pod názvem VIDEO_001.AVI. Když bude chtít poznat o co jde, bude si ho muset přehrát a někde si to zapsat.

Publikace videa na Internetustálý odkaz / permalink

03.11.2005

Kdestálý odkaz / permalink

13.01.2009

Soubor videa je třeba někam uložit, aby si ho mohli ostatní najít, stáhnout a přehrát u sebe doma.

Nejkomfortnější je mít vlastní web s dostatkem volného místa na serveru, kam lze uložit velké soubory s videi a hlavně odkud jdou ta videa dostatečně rychle stáhnout. To není tak samozřejmé, jak se na první pohled zdá.

Založit si dnes web a psát na něj něco není příliš složité. Ale umístit na něj velké soubory s videi už bude problém. Video si stáhne jeden člověk, dva, deset, padesát a rázem nastane problém s celkovým přeneseným objemem dat. Porušíte podmínky poskytovatele prostoru pro váš web a web vám bude odpojen.

Pro publikaci videa je možné využít specializované weby:

Web, kde lze publkovat vlastní videa.
Web, kde lze publkovat vlastní videa.
YouTube umožňuje prezentaci videa ve větší kvalitě! stálý odkaz / permalink
13.01.2009

Nově nahraná videa na YouTube už lze přehrávat ve vyšší kvalitě!

Můžete si vyzkoušet rozdíl na mém posledním publikovaném videu na YouTube "V nebi". Volba "přehrát ve vysoké kvalitě" pod videem poskytuje video v dostatečné kvalitě.

Jméno souborustálý odkaz / permalink

03.11.2005

Soubor videa by měl mít nějaký smysluplný název.

Vžijte se do pocitů někoho, kdo si vaše video stáhne pod názvem VIDEO1.AVI. Pozná, co a od koho to je? Když vás bude více, co si vymyslíte podobné názvy, jak to bude v adresáři s těmito videi vypadat?

Formát souborustálý odkaz / permalink

13.06.2007

Jednotlivé formáty vide se liší.

WMV - soubor se začne přehrávat dříve, než se celý stáhne z internetu. To je pro diváka výhodné,protože aniž by stáhl celé video, může vidět kus filmu a rozhodnout se, zda bude ve stahovaní pokračovat nebo je obsah videa pro něj nezajímavý.

MPG - soubor se nezačne přehrávat dříve, než se celý stáhne. Jde-li o delší video, divák se nudí, protože čeká a nic nevidí.


Publikace videa na DVD videoimage