¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Podzimní Raná 2011stálý odkaz / permalink

06.10.2011

Ve dnech 7. až 9. října 2011 se konal 6. ročník akce Podzimní Raná 2011 - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Pořadatelem akce byl MK Lipence za podpory Aeroklubu Raná a kolmanl.info. Akce se konala v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Sešlo se přes 40 pilotů. Někteří létali s více modely. Akce byla zase mezinárodní, měli jme účastníka z Německa.

Počasí bylo, jak to říci kulantně - "proměnlivé". V pátek foukalo přesně na severozápadní svah a tak prakticky všichni přítomní vyrazili létat na svah. Začalo se létat už po poledni a létalo se až do večera. Na ploše letiště se už za šera a za menšího větru zalétával nový vlečný stroj. Večer ve společenské místnosti se promítalo a tlachalo.

V sobotu dorazili další účastníci setkání a v hojném počtu také diváci. V deset hodin proběhl krátký brífink. Létalo se na kolíčky, plocha byla rozdělena do čtyřech sektorů - prostor pro vzlety, prostor pro frontu modelů a piloty s modely ve vzduchu, prostor pro přistávání a prostor pro diváky. Všichni vzali za své stanovená pravidla a létání probíhalo bez incidentů. Naše létání bylo koordinováno s provozem letiště ve spolupráci s AFIS (informační služba na letišti). Čekali jsme jen ojediněle na vzlety a přistání aerovleků našich dospělých vzorů. Foukalo od 5 do 7 m/s, na hraně na jihozápadním okraji letiště se trhaly mohutné termické bubliny a nad předpolím kopce to také pěkně nosilo. Běžně jsme vytáčeli výšky přes 600 metrů bylo dosaženo i výšek přes 900 metrů (měřeno). Jen vlekaři měli starosti, protože při zemi byla turbulence a tak to odnesla nějaká ta vrtule. Svítilo slunce, ale vzduch byl chladný. Poslední lety proběhly za velkého šera. Večer opět v klubovně.

V neděli jsme se probudili do opravdu větrného dne. Aerovleky by asi neměly smysl a stejně jsme byli všichni nažhavení na svah. Foukalo po kopci, ale s výškou se směr větru měnil a tak to na úbočí Rané dobře nosilo. Vítr byl o poznání silnější než v pátek (10 - 14 m/s) a tak byl prostor pro akrobatické létání.

Účastníci vyjadřovali při loučení spokojenost a zdá se, že se za rok zase na Rané sejdeme. -->

Pozvánkastálý odkaz / permalink

12.09.2011

pozvánka

Podzimní Raná 2011

Šestý ročník největšího setkání příznivců RC maket a polomaket větroňů na Rané
Sixth scale glider meeting - Rana autumn 2011
7.-9.10.2011

Již pošesté se v říjnu sejdou modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když bude příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Akci pořádá MK Lipence ve spolupráci s Aeroklubem Raná a tímto serverem.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH [pdf]


Registrace ukončena

Program
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání?
neděle:létání podobně jako v sobotu

Létat se bude na kolíčky. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný. Několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru.

Provoz na ploše letiště Raná bude koordinován s řídícím létání (služba AFIS).

Ubytování

Nocleh je možný v dřevěné nevytápěné společné ložnici ve vlastních spacácích, ve vlastním stanu nebo karavanu.

- postel ve dřeváku stojí 85Kč
- stan 30Kč
- karavan 65Kč
- osoba ve stanu/karavanu 35Kč (poplatek za pobyt v areálu - voda, záchod)
- postel v apartmánu 200Kč
(vše za jednu noc)

Možná bude v noci zima (mráz!), takže do dřeváku teplé oblečení a spacáky! Také na létání si vezměte dobré boty! V neděli bývá dopoledne tradičně jinovatka image

Stravování

Od pátku od večera do neděle je zajištěno stravování v klubovně (+pivo, limo, ...) Jinak stravování z vlastních zásob nebo v restauraci ve vesnici.

Startovné

Startovné je pro větroňáře 150 Kč, větroňáři s elektrolety 50 Kč, vlekaři zdarma. Na svahu se bude létat podle podmínek stanovených správcem kopce. Viz Ranská hora

Benzín pro vlekaře je zdarma.

Viz také:Aeroklub Raná u Loun, něco o kopci.

Takže, kdo jste ještě nezkusil létání na svahu, neváhejte a přijeďte

A kdo se se svým krásným modelem bojí na svah, má jedinečnou příležitost si to vyzkoušet a využít přítomnosti zkušenějších.

stálý odkaz / permalink

Změna na konci D8stálý odkaz / permalink
12.09.2011

Na konci dálnice D8 u Lovosic došlo k další změně, tentokrát ke zjednodušení. Na konci dálnice se sjíždí doleva a sjezd končí kruhovým objezdem. Tam se dáte doleva na silnici č.15, po které pojedete dál k Rané.

Ve všední den se zde dělají kolony.


Podzimní Raná 2011 - pátekimage následující stránka