Naučím se Rhino!
6.10.2016
Je podzim, vybavila se mi zase Zlínka. Že bych se posunul blíže v vysněnému cíli postavit od píky velké letadlo? Vrátil jsem se k tomu, co jsem nakreslil, vrátil jsem se ke svým propočtům a úvahám, které jsem dělal před dvěma roky.
Doposud jsem ke kreslení používal SketchUp. U SketchUpu jsem ale občas narazil. Občas se nějaká plocha pokazila, najednou nebyla uzavřená nebo se najednou plochy v jedné rovině začaly chovat jako plochy v různých rovinách, některé operace s obecnými plochami nebyly moc produktivní. Postupně v diskuzích s kolegy na téma "v čem to kreslíš" vyšel jako zajímavý tip na program Rhino 3D. Kluci v tom dělají výkresy všech možných typů letadel, podle kterých se potom staví nebo dokonce produkují stavebnice. Vznikla tak myšlenka zkusit to ve Rhinu taky.
Začínám znova s 3D modelem předlohy. Velikost modelu už ale mám vymyšlenou a mám vymyšleno spoustu dalších věcí. Nezačínám od nuly. Od nuly začínám s programem Rhino 3D a není to pro mě jednoduché. Ve Sketchupu šlo plno věcí dělat opravdu intuitivně, v případě Rhina pořád hledám v nápovědě a na netu, jak co udělat. Problém je, že zrovna ta letadla jsou pro začátečníka na kreslení těžká a ukázky a nápovědy se zabývají zpravidla hranatými domečky nebo křivými věcmi, ale bez přesných proporí a rozměrů. . Ze začátku to tak jde hodně ztuha.