image

Google SketchUpstálý odkaz / permalink

08.11.2014

SketchUp je program, který umožňuje rychlé vytvoření 3D modelů (3D modelář). Dají se v něm tvořit i složité projekty, ale jeho ovládání zvládají i začátečníci.

image

Využivají ho architekti, dizajnéři, grafici. Využívá se možnost importu a exportu z a do CAD programů, jiných 3D modelovacích programů, programů pro grafiky, pro vizualizaci.

Existují dvě verze. Free a verze PRO. Free verze se od PRO verze liší jen tím, že ji chybí možnost exportu do CAD programů. Verzi PRO u nás prodává 3E Praha. Verze free je zdarma.

Domovská stránka: Google SketchUp

Máte děti, které rády kreslí?stálý odkaz / permalink
12.04.2008

Máte děti které už kreslí na papír či na počítači? Pokud ano, zkuste jim nabídnout jako kreslící program Google SketchUp!

Pamatuji si, že můj syn se sápal po myši a kreslil obrázky už v lehce předškolním věku. Tenkrát jen v primitiivním windowsovském "Malování". Pokud vaše děti jenom trochu tíhnou k obrazovému vyjadřování, mohl by SketchUp být pro ně to pravé. Spojuje v sobě jednoduchost, kterou děti zvládnou (nebo senioři image), s bohatými možnostmi programu. Ostatně podívejte se do SketchUp Gallery nebo do Galerie 3D výkresů.


Jak začítimage


zpátky na: 3D Modeláři │ dál na: Program 3ds max


přehled kapitol:

  1. Kreslení výkresů
  2. Kreslicí programy
  3. 3D Modeláři
  4. Google SketchUp
  5. Program 3ds max
  6. Rhino 3D
  7. CAD

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | Technologie | Výkresy)