¦ Kontakt ¦ Hledat image

Uložení modelů na konzolách na stěněstálý odkaz / permalink

15.12.2004

Pohodlnější uložení je na konzoly na stěně dílny.

Konzoly jde koupit poměrně levně (lišta pro zavěšení konzol 1.5 m stála v OBI cca 100 Kč, konzoly v délkách od 10 cm do 40 cm 20 - 40 Kč) a hlavně je lze jednoduše dokupovat podle toho, jak se rozšiřuje váš letový park.

Manipulace s konzolami je jednoduchá. Konzoly lze zastrkávat do závěsné lišty prakticky v libovolné výšce.

Konzoly lze taky vyrobit jednoduše z prkýnek přišroubovaných svisle na stěnu. Do šikmo vyvrtaných děr se potom zastrkávají ocelové dráty. Konzola z ocelových profilů popsaná výše však bude mít vyšší nosnost.

Malé modelystálý odkaz / permalink

23.10.2013

Malé modely mohou být uloženy kolmo na zeď.

image

Předpokládá to, že buď máte dostatečně vysoký strop a můžete chodit pod takto uloženými modely, nebo musí být takový skládek umístěn tak, aby se pod ním nedalo chodit. Třeba nad stolem.

Konzoly musí být tak dlouhé, aby mohly model podpírat až za těžištěm. Jako ochrana modelu před otlačením jsou na konzoly navlečeny mirelonové (pěnový materiál) trubky, které se normálně používají na tepelnou izolaci potrubí.

Větší modelystálý odkaz / permalink

14.12.2013

Větší modely, které se neskladují složené, se dají také pověsit na zeď na konzoly. Zde vidíte trupy motoráků zavěšené svisle za ocasní plochy:

image

zdroj: youtube.com

Většina modelů běžných velikostí zavěšení za výškovku snese.

Nevýhodou tohoto uspořádání je, že nemůžete využít běžně prodávané lišty na uchycení konzol na zeď, protože v tomto případě potřebujete rozmístit konzoly ve vodorovném směru. Muž na snímku používá velkou plechovou tabuli, ale to je řešení značně drahé. Dá se to udělat z hranolku připevněného vodorovně, do kterého navrtáte šikmo díry a nastrkáte kulatinu.

Větší modely - všechny součástistálý odkaz / permalink

29.12.2013

Svisle se dají věšet jen trupy nebo celé modely. Demontovaná křídla takto nezavěsíte. Výhodnější z hlediska univerzálnosti a prostoru je uložení dílů modelů na konzolách vodorovně:

image

zdroj: Martin Kříž na Google+

Dají se tak uložit trupy, křídla i stavební materiál.


imageZavěšení modelů pod strop