¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Po nákupu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.07.2014

Co dělat po nákupu rádia?

Když jste doma otevřeli krabici s novým vysílačem a vyhráli jste si s ním, měli byste se začít seriózně připravovat na jeho používání.

Čtěte si v manuálu

Měli byste začít studovat manuál. Je to nepopulární, ale nutné! image Manuály mají dnes běžně kolem 150 stránek (nebo taky 300!) pro začátečníka převážně nesrozumitelného textu, neznámých zkratek a pojmů. Často to ještě bývá komplikováno tím,že česká verze manuálu nemusí být dobrým překladem originálu.

Výhodu mají ti, co jsou zvyklí studovat v práci technické texty, není pro ně problém vypsat si nějaké poznámky, opatřit manuál záložkami a podobně. Opakovaným pročítáním manuálu se seznámíte s jeho strukturou, budete si pamatovat co se kde píše, zjistíte, že dobrá třetina stránek je pro nastavování jiných typů modelů, než provozujete vy, začnete si pamatovat některé pojmy.

Zajímavou možností je použití manuálu v elektronické podobě. Na webech výrobců a někdy i na webech prodejců jsou manuály ke stažení v podobě pdf souboru. Můžete potom paralelně pročítat papírový manuál a když narazíte na neznámý pojem, tak ho můžete zkusit pomocí funkce hledání rychle najít v elektronické podobě manuálu. Taky je možné vytisknout si z počítače jen ty části manuálu, se kterými budete intenzivněji pracovat.

Průběžné studium manuálu se vám vyplatí. Přestanete být závislí na kamarádech, budete si moci ladit nastavení svých modelů aniž by vám hrozilo, že si "všechno rozhodíte" a budete mít přehled o tom, co všechno vaše rádio umí a co všechno můžete využít.

Nabitý akumulátor

Měli byste si zjistit, jak dlouho máte vysílač nabíjet a jak dlouho vydrží po nabití v provozu. Je to nejšastější problém začátečníků, že nemají nabitý vysílač.

Varování před vybitím

Měli byste se seznámit s tím, jakým způsobem varuje vᚠvysílač před vybitým akumulátorem a jak je nastavena hranice tohoto varování. Měla by být nastavena tak, abyste měli dostatek času dokončit let.

Cut-Off

Pokud létáte s modelem s elektropohonem, zjistěte si, jak se vᚠvysílač nastaví, aby náhodný pohyb kniplu plynu nespustil nečekaně motor. Této funkci se říká cut-off a funguje to tak, že po zapnutí je knipl plynu vyřazen z provozu. Když pohnete plynem, třeba náhodným zachycením o knipl oděvem nebo modelem, motor se nerozeběhne. Musíte přepnout zvolený přepínač na vysílači aby začal knipl plynu fungovat. U modelů s elektromotorem to je důležité bezpečnostní opatření. I malá vrtulka, když se nečekaně roztočí, dovede nepříjemně zranit.

Kdo se v tom má vyznat? stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

20.08.2015

Při pročítání prospektů výrobců rádií, internetových diskuzí a různých srovnávacích tabulek člověk narazí na mnoho pojmů, o kterých s jistotou neví, co přesně znamenají nebo dva různé termíny používané různými výrobci mohou znamenat to samé. Budu se snažit vnést do této problematiky trochu světla.


image v˜ce ...