¦ Kontakt ¦ Hledat image

Červenec stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

21.07.2022

Začínají školní prázdniny a doba dovolených. Modeláři se schází na modelářských soustředěních a modelářských dovolených, děti na modelářských táborech. Modeláři školou povinní mají celé dny na stavbu modelů a létání. My ostatní - pracující můžeme až po práci. Je ale dlouho vidět a tak se dá létat do večera. Je léto a zejména příznivci létání v termice si užívají.

Začátek července bývá zpravidla deštivý, nebo deštivější než srpen. Průměrná teplota v tomto měsíci je 18.8 °C, nejvyšší zaznamenaná průměrná teplota byla 21.3 °C. Přes den ale bývá vedro a celodenní akce na letišti bývají náročné na organismus.

Slunce vychází 5:20, zlatá hodinka končí 6:05. Zapadá 21:00, zlatá hodinka začíná cca 20:15. Létat se dá až do 21:30.

image

Zemědělci už v tomto měsíci sekají louky a otvírají se tak nové možnosti k létání, obilí se sklízí a FPV létání je nad strništi bezpečnější.

Kdo chce létat ráno či večer kvůli filmování a světlu - zlaté hodince, musí si hodně přivstat a večer čekat. Kdo chce jít létat s lehkým modelem, musí to stihnout ráno do 8. hodiny, potom už i za bezvětrného dne spustí sluneční svit a ohřev zemského povrchu pohyb vzduchu.