¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám

Řezání z depronu

CNC router Stepcraft-2/D.600 - Co s tím dělám

Dnes už historické video [26.11.2018], kde je vidět řezání z desky depronu (XPS) větší než je rozměr stolu stroje.

Srovnání stolu

CNC router Stepcraft-2/D.600 - Spoilboard

V praxi jsem při práci se strojem narazil na problém nerovnosti stolu. Projeví se to i při jednoduchých 2D operacích třeba při vyřezávání dílů pro letadla z depronu, žeber křídla z balzy, přepážek trupu z překližky.

Stroj umí pracovat dostatečně přesně, teoreticky bych mohl pracovat bez podložky pod přířezem, fréza by mohla jet čelem přesně po povrchu stolu. Protože ale stůl není ideálně rovný a protože rovina stolu není rovnoběžná s osami vedení os Y a X, tak v praxi u větších přířezů fréza neprořízne přířez v celé jeho tloušče. Proto si dávám pod přířez podložku ze zbytků plošného materiálu a frézu nechávám jet 0.5 mm pod úrovní dolního povrchu přířezu. Tím si zajistím, že i při řezání z velkého přířezu stroj prořízne celou tloušťku materiálu všude.

image

Přehled podle data | Starší image.

Modelářův rok

Březen

Všichni, kdo nelétají v hale nebo pilně nestaví v dílně, již toužebně očekávají jaro. Až konečně sleze sníh a oteplí se a bude možné vyrazit na letiště nebo na louku.

Pokud není zima dlouhá, jsou v březnu dny, kdy teplota vyleze vysoko nad nulu a sníh z modelářských ploch rychle mizí. Na svazích už se dá létat.

Některé kluby už pořádají "otvírání nebe".

Prům.teploty [°C]
    1,5 -> 3,5 -> 7

východ/západ slunce

Akce

předchozí další

PŘEHLED AKCÍ