¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám

Monografie

Co dělám?

Jako kluk jsem měl štěstí, že táta kupoval časopisy jako Letectví & kosmonautika, Technický magazín známý jako "Téčko", Vesmír. Už od mala jsem si v nich listoval a jako školák jsem si v nich četl. U babičky byl archiv těhle časopisů za roky zpátky, celé prázdniny jsem v nich mohl listovat. Nenásilnou formou jsem nabíral povědomí o světě techniky a samozřejmě nejvíce o letectví. V tom Letecví byly zajímavým zdrojem monografie.

image

Natáčení modelů v letu

Insta360 GO 2 - Natáčení modelů v letu

Pokud člověk potřebuje zdokumentovat let modelu a nemá k ruce kameramana, potřebuje kameru na stativu nebo na vlastním těle, tělo pilota je vlastně také takovým stativem.

Kamera pro samonatáčení musí mít dostatečně široký záběr. To splňují tzv sportovní kamery. Ty mají výhodu v malé velikosti a váze. Širokoúhlost ale znamená, že když se model jen málo vzdálí, jeví se v záběru neúměrně maličký. Kamera pro natáčení modelů v letu musí mít dostatečně kvalitní optiku, vysoký datový tok záznamu, velké rozlišení. Když ho nemá, vzdálený model bude chvilkami "mizet" nebo z něho bude nečitelný flíček.

Přehled podle data | Starší image.

Modelářův rok

Prosinec

Venku už je opravdu nevlídno. Létat chodí opravdu jen skalní modeláři. Elektroletci létají v halách své soutěže. Prosinec je čas práce v dílně. Modeláři intezivně létají s modely v různých simulátorech. Někteří přešli na létání s velkými letadly v simulátorech létání.

Zbývá už jen několik dní napsat Ježíškovi! 21. je den slunovratu. Dny se začínají zase prodlužovat!

Prům.teploty [°C]
    1 -> 0 -> -1

východ/západ slunce

Úkoly

Mnoho klubů tradičně létá 1.ledna na Nový rok. V lednu už bude sníh a tak je čas připravit modely na létání na sněhu. Vybavit model lyžemi.

Akce

předchozí další

PŘEHLED AKCÍ