¦ Kontakt ¦ Hledat image

Model Hobby 2015

Fotky Boleslava Adámkastálý odkaz / permalink

15.10.2015

image

Odkaz na F O T O G A L E R I I

Fotky na Rajčetistálý odkaz / permalink

12.10.2015

image

Odkaz na F O T O G A L E R I I

Kde to najdu?stálý odkaz / permalink

18.10.2015

Na výstavě Model Hobby 2015 probíhá každý rok soutěž "výrobek roku". Byl jsem zvědavý, jaké výrobky byly letos oceněny.

Jako primární zdroj informace jsem zvolil web veletrhu. Pořadatel provozuje ještě jeden "web" na Facebooku, ten jsem ale jako zdroj zavrhl. Pojem web na Facebooku je zavádějící, je to stále jen zeď, na které se v čase objevují příspěvky. Se zde zveřejněnými informacemi se nedá prakticky pracovat, je to taková informační brambooračka.

Tak se pojďme podívat na web Veletrh Model Hobby. Hledám "výrobek roku". Titulní strana vypadá, jako kdyby veletrh měl teprve nastat. V menu Vystavovatel je volba "výrobek roku", ale na stránce, na kterou se dostanu jsou jen podmínky pro vystavovatele pro přihlášení:

  • výrobek byl uveden na český trh v roce 2015, nebo se jeho uvedení plánuje na rok 2016,
  • výrobek je vystaven na veletrhu Model Hobby 2015,
  • v případě, že přihlašovatel není výrobcem, musí se prokázat oprávněním k přihlášení výrobku do soutěže
  • registrační poplatek za jeden produkt činí 100,- Kč bez DPH
a termín uzávěrky 18.9.2015.

Tak kde to asi najdu? Vylučovací metodou hledanou informaci nacházím v menu Novinář. Zde je odkaz "Výrobek roku 2016" na stažení dokumentu. Stáhnu si dokument a konečně vidím oceněné výrobky. Například:

Elektrická brzda
Elektrická brzda pro lehká kola s duralovým středem 120-130 mm. 100% český výrobek pro naše lehká kola. Současně je možnost dodat i s vlastní elektronikou pro řízení až 2 bržděných disků. Tato brzda pasuje na naše kola ale je možno jí adaptovat i na jiná kola.
Přihlásil a vyrábí: Luboš Chvátal - Light Wheels

Jak to vypadá? Jaké to má parametry? Jdu se podívat na web Light Wheels, ale za boha nejsem schopen elektrickou brzdu najít. Tak zpátky na wen veletrhu a proklikat se přes všechna menu. A hle, v menu Návštěvník je volba Výrobek roku a tady se dá výrobek najít. Ale v podstatě se o něm člověk nic nedozví. image

Trochu mi vrtá hlavou i text na začátku dokumentu: Odborná porota rozhodla a z letošních 49 nominovaných produktů, prezentovaných na veletrhu Model Hobby 2015, vybrala 9 vítězů. Kdo byl v porotě jsem nedokázal zjistit. image

Přemýšlím, proč se vlastně taková věc na veletrhu pořádá. Přemýšlím, proč výrobce i pořadatel kladou zákazníkovi pod nohy takové překážky. Proč to nemůže být všechno zpracováno v nějaké formě pro zájemce o zboží pohodlnější?

Reportáž vystavovatelestálý odkaz / permalink

17.10.2015

Na výstavě vystavovali také členové klubu Klub historických modelů a motorů

Čtěte zde: Výstava MODEL HOBBY 2015