image

DJI Mavic Air 2 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

20.05.2021

DJI mavic Air 2 byl firmou DJI představen v dubnu 2020. Bylo to v době velmi turbulentní, protože se chystala nová regulace (viz Letecké modelářství a právo od roku 2021) a nejistota, jak se regulace provozování dronů bude vyvíjet, trvá dál.

image

Potencionální kupec tak musí zvažovat, zda nemá nákup dronu odložit na dobu, kdy bude situace jasnější a hlavně kdy budou výrobci dodávat certifikované drony opatřené příslušnými štítky s označením tříd. Novopečený majitel dronu se koupí dronu bez štítku vystavuje nebezpečí budoucího většího omezení míst, kde lze s dronem létat. Mluví se o tom, že by DJI jako velký hráč na trhu docílil zpětné certifikace a oštítkování již prodaných dronů, ale to už je velká spekulace. Je dobré vědět a pamatovat si, že tuto nejistotu způsobují zákonodárci EU, že je to důsledek lobbistického tlaku komerčních subjektů na politiky EU i vlád jednotlivých států.

Když se i přesto rozhodnete pro koupi dronu teď, budete stát před otázkou, který dron vybrat. Já jsem vybíral z typů DJI, uživatelská zkušenost s jejich výrobky je dobrá. K mání v přijatelném cenovém rozsahu byly typy:

 • DJI Mavic Mini 2
 • DJI Mavic Air 2
 • DJI Mavic 2 Pro

Mini je opravdu maličký a lehký, lze s ním létat nenápadněji, ale já hodnotil hlavně obrazový výkon těchto strojů. Dlužno dodat, že půlka recenzí se fakticky obrazovou kvalitou nezabývá a ty, které se jí zabývají, nejsou moc přesvědčivé. Je třeba hledat recenze fotografů a filmařů. Drony se liší velikostí čipu kamery a datovým tokem záznamu videa a na fotografiích a videu je to znát. Mini mě kvalitou výstupu nepřesvědčil a vyšší kvalita u Pro už byla za moc peněz. Tak jsem vybral DJI Mavic Air 2.

Tento dron je létající kamera.

DJI Fly stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

19.06.2022

DJI mavic Air 2 se ovládá aplikací DJI Fly.

image

Já jsem si ji pro Android stáhl z obchodu Play a měl jsem problémy s přenosem obrazu. Aplikaci je třeba stahovat ze stránek výrobce, v obchodě Play je nějaká neaktuální verze. Stahování zde: https://www.dji.com/cz/downloads/djiapp/dji-fly

Aplikace poskytuje informace o době letu, zbývající kapacitě akumulátoru a odhad zbývající doby letu, ukazuje náhled kamery, mapu, kde dron je, Prostřednictvím aplikace se nastavuje režim kamery a expozice.


dál: Co je uvnitř?


přehled kapitol:

 1. DJI Mavic Air 2
 2. Co je uvnitř?
 3. Zkušenosti z provozu
 4. Fotografie 360
 5. Akumulátory
 6. Litchi
 7. Dronelink
 8. Ukázky
 9. Pro inspiraci

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Fotografie)