Co používám

image

Co používám? stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

23.07.2011

Jsem poměrně sběhlým uživatelem počítače, využívám ho hodně k různým účelům. Neprojde mi rukama mnoho programů, nejsem jejich sběratelem, ale věnuji dost energie výběru programů, se kterými budu pracovat. Proto bude možná užitečné, zmínit se o tom, co používám, co se mi osvědčilo.

Mozzila Thunderbird

Poštovní klient, program pro práci s poštou. Původně jsem používal Microsoft Outlook (spokojený uživatel a dál ho v práci používám), ale potřeboval jsem program, který mohu i s daty přenášet mezi více počítači bez nutnosti instalace. Licenční podmínky firmy Microsoft byly pro mě neúnosné, protože ač jeden uživatel, byl bych musel koupit licenci na každý počítač. Thunderbird je zadarmo.

Více viz Program pro psaní mailů.

OpenOffice

Program pro práci s texty a tabulkami. Původně jsem používal Microsoft Office (spokojený uživatel a dál ho v práci používám), ale potřeboval jsem pracovat se stejným programem na více počítačích. Licenční podmínky firmy Microsoft byly pro mě neúnosné, protože ač jeden uživatel, byl bych musel koupit licenci na každý počítač. OpenOffice je zadarmo.

Práce s informacemi na internetu

Vyhledávání informací

Google

Google Alerts / Upozornění

Avast

Antivirový program. Avast pro domácí počítač je zadarmo.

Více viz Antivirový program Avast.

WinDV

Program pro stahování videa z páskové kamery. Viz WinDV.

HDV Split

Program pro stahování HD videa z páskové kamery. Viz HDV Split.

RealPlayer

Program pro stahování videa z YouTube. Program se jmenuje RealPlayer Downloader a je součástí instalace výše uvedeného přehrávače RealPlayer. Videa ukládá ve formátu FLV. Program je zadarmo.

Programy pro převod FLV souborů na MP4.

FLV to MP4 Converter - nefunguje na W7
Quick Media Converter HD

Total Commander

Program pro práci se soubory na disku. Hromadné přejmenování souborů, inteligentní přesuny adresářů, přenosy souborů na web, komprimace a dekomprimace archivů atd. atd.

JDownloader

Program pro stahování ze serveru Ulozto.cz.

Poznámka: Programy, u kterých není uveden odkaz pro stažení, snadno najdete buď vyhledáním třeba Googlem nebo na serveru Slunečnice například.


dál: Revolvetrix GT-500


přehled kapitol:

  1. Co používám?
  2. Revolvetrix GT-500
  3. RCDroidbox

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám?)