image

Souvislosti aneb O čem to je  stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

01.03.2007

Je zajímavé udělat někdy úkrok z kategorie modelů, kterou člověk dlouho provozuje, a srovnat často nesouměřitelné světy.

Házedla F3K jsou zrovna pro mě takovým úkrokem. Uvědomil jsem so to hned, jak jsem se pokoušel nabrat na internetu nějaké rozumy. Polovina diskuzí se motá kolem hmotností jednotlivých dílů. Navíc v řádech pro mě dosud směšných. Řeší se, zda model vyjde do 300 g nebo má 350 g. To pro mě byla dosud hmotnost přijímačových baterek! :-)

K čemu to je stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.03.2007

Model je zvláštní tím, že je to stroj pro 100% relaxační polétání a zároveň plnohodnotné soutěžní náčiní.

To u jiných kategorií modelů nebývá. Mezi běžnými poletovadly pro sváteční letce a stroji pro závodníky bývá rozdíl cenový a to někdy dost značný.

Házedlo jde provozovat pro letní poletování v termice . Není ani třeba rozbalovat gumicuk, když jde model i s poměrně malým úsilím vyhodit dostatečně vysoko pro uchycení se v termické bublině nad loukou. Vidím to v barvách: rodina relaxuje na louce na dece a já běhán okolo, vyhazuji model nad sebe a snažím se přelétat skřivany.

Dá se s ním poletovat někde nad mezí za slabého větříku na svahu. Opět si lze za opravdu slabých podmínek pomoci kruhovým hodem a získat tak bezpečnou výšku pro první pokusy o svahování.

Jste-li soutěživý typ, nic vám nebrání nějaké soutěže se zúčastnit. Máte v ruce stroj, se kterým nemusíte být poslední.zpátky na: Parametry │ dál: Otázky a odpovědi


přehled kapitol:

 1. Long Shot 2
 2. Pořízení
 3. Stavba
 4. Ovládání modelu
 5. Létání s Long Shotem
 6. Přeprava
 7. Údržba Long Shota
 8. Parametry
 9. Souvislosti
 10. Otázky a odpovědi
 11. Materiál potřebný pro stavbu modelu
 12. Co bych dnes udělal jinak
 13. Videa
 14. Fotografie

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Long Shot)