image

Stavba stálý odkaz / permalink

12.02.2007

image předchozí heslodalší hesloimage

Akupack 350 mAhstálý odkaz / permalink

27.02.2007

Akumulátor 650 mAh, se kterým jsem původně do Long Shota počítal, je příliš těžký a hlavně moc velký. Čtyři AAA články prostě do špičky modelu nedostanu. Jsou moc dlouhé.

Na netu jsem zjistil, že dost lidí používá články KAN 350 mAh. To jsou 2/3 AAA NiMH a váhově by se akupack měl vejít do zadaných 30 g.

V mé místní prodejně však tyto články nemají a nabízí mi články GP více jak dvojnásobně drahé. Podívám se, kde se dá koupit něco jiného.

Až dnesstálý odkaz / permalink

18.04.2007

Až dnes jsem Long Shota fakticky dodělal.

Teprve teď jsem se dokopal k nalepení nápisu "Long Shot 2" na křídlo. Dalo to trochu víc práce, než jsem čekal, protože písmenka více držela na podkladu než na přenášecí fólii a potom zase více na přenášecí fólii než na křídle.

Dokončenístálý odkaz / permalink

03.03.2007

Long Shot už je skoro hotový.

Doplňuji šroubky v pákách serv, přelepuji páskou krystal přijímače, nastavuji výchylky.

Také dávám Long Shota na váhu. 320 g. Musím ale dovažovat, bych dostal těžiště kam potřebuji. Konečná hmotnost je tedy 340 g.

Jak to dlouho trvástálý odkaz / permalink

07.03.2007

Long Shota jsem dělal 9 večerů.

Dá se to bez spěchání a jen po večerech stihnout během jednoho týdne.

Křídlostálý odkaz / permalink

20.02.2007

Vlastní stavbu Long Shota začínám křídlem. Návod říká: lepit 5 minutovým epoxy. Hořejší model doporučuje ve svém zpravodaji INFO 070110 5 minutové lepidlo Devcon. To jsem naposledy používal před 20 lety! Doma jsem ho už nenašel a tak hurá do obchodu koupit nové balení.

Je třeba podle trupu a otvorů v sedle křídla vyznačit na kořenových žebrech polovin křídla místa otvorů pro upevnovací šrouby a promyslet způsob a místo vyvedení kablíků serv. Kontroluji polohu děr pro šrouby přiložení polovin křídla k sobě a pilníčkem vybrušuji drobné zářezy v kořenovém žebru. Zkouším podložit konec jednoho křídla podložkou předepsané tloušťky a kontroluji, jak k sobě lícují kořenová žebra. Perfektně.

Rozmíchávám trochu Devconu (vůně tvrdidla mi připomněla dávné časy) a nanáším ho na jedno z žeber. Usazuji poloviny křídla do předem připravených pozic a kontroluji ještě, zda nemám křídla vůči sobě přesazena nebo vzájemně zkroucena. Vše je v pořádku a tak nechávám spoj 15 minut tvrdnout.

image

Doposud jediným problémem je starost, abych si na stole o něco neotlačil krásný povrch křídel.

Koukám do návodu a odměřuji pozici kolíku na konci levé poloviny křídla. Kolík tvoří uhlíková destička a z návodu ani výkresu mi není úplně jasná její poloha. Předpokládám, že má být v ose uhlíkové pásnice křídla a větší plochou ve směru letu.

image předchozí heslodalší hesloimage


zpátky na: Pořízení │ dál: Ovládání modelu


přehled kapitol:

 1. Long Shot 2
 2. Pořízení
 3. Stavba
 4. Ovládání modelu
 5. Létání s Long Shotem
 6. Přeprava
 7. Údržba
 8. Parametry
 9. Souvislosti
 10. Otázky a odpovědi
 11. Materiál potřebný pro stavbu modelu
 12. Co bych dnes udělal jinak
 13. Videa
 14. Fotografie

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Long Shot)