image

Bandit FPV stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.04.2024
image

Model Bandit postavil Karel během zimy 2020/2021. Klasický pusher-jet, konstrukce Steve Shumate. Video zde: Karel vykonal první let s novým pusher-jetem Bandit Hecoval nás ostatní: postavte Bandita taky! Ale nikdo nezabral. Mě se letadlo líbilo, pěkný letový projev, super tvary, ale řekl jsem si, že radši zase postavím F/A-18.


Pak se mi to rozleželo a Bandit mě napadl jako vhodný nosič pro FPV kameru DJI FPV. uplynulo však ještě plno vody, než jsem to dotáhl k záletu.

Pršelo, foukalo shora z kopce dolů, ale připravené letadlo už mi leželo na stole v dílně druhý týden a chtěl jsem to už rozseknout. Letadlo je vlastní experiment, vlastní konstrukce a zároveň experiment technologický, trup i křídlo s profilem frézované na CNC, doplňky 3Dtisk, plno neznámých. Z Bandita Steve Shumateho jsem si vzal jen tvarovou podobnost. Jak to poletí?

A měl jsem trochu bobky z odhodu, F-18 se mi při odhodu stavěla na levé křídlo a zažil jsem i přetočení skoro na záda, když jsem se do odhodu moc opřel. Letadlo jsem měl vyvážené na těžiště, které jsem si stanovil, přiměřené výchylky, exponenciály na křidélkách i výškovce 40%. Ale odhod byl nakonec pohoda, až mě to překvapilo. Letí to, možná to letí dost rychle (to je dobře), trochu se to kolíbe, ale byla turbulence a tak uvidíme příště. Nemohl jsem to moc drtit na rychlosti, místo je ve svahu a okolo jsou stromy, příští let pojedu na výsypku, kde je místo.


dál: Zadání


přehled kapitol:

  1. Bandit FPV
  2. Zadání
  3. Letání s Banditem
  4. Parametry

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám)