¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Večerní FPV let stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.06.2023

Večer jsem šel znova a v klidném vzduchu už se dalo letět se Step One normálně. Video je němé záměrně, tato palubní jednotka nezaznamenává na kartu v letadle, záznam je z brýlí a ty zvuk nepřenášejí.

Ze záznamu letu se dá vyčíst několik věcí:

  • Je to školní přestabilizované letadlo, oproti jiným méně ušatým modelům se hodně kýve ze strany na stranu i v klidném vzduchu nebo i při malém zásahu směrovkou.
  • Docela to stoupá image
  • Neletí to úplně krokem, to si člověk uvědomí, když chce vletět zpátky do aleje mezi stromy. (cestovní rychlost je kolem 7.5 m/s, to je necelých 30 km/hod)
  • Trefování do úzkého prostoru není úplně snadné, při sebemenším náklonu vandruje Step One do strany. Paradoxně je průlet úzkým prostorem s tímto školním letadlem těžší, než se strojem neutrálněji se chovajícím a třeba i rychlejším. image
  • Začátečník si může všimnout, jak hodně se projevuje snos větrem. Na zemi bylo prakticky bezvětří, ale letadlo ve výšce nad třicet čtyřicet metrů viditelně vandruje po větru, vidět to je třeba od času 0:55, letadlo je pořád snášeno směrem na západ.

Při létání jsem měl respekt před vysokými porosty okolo cesty, řepka už je jako dospělý člověk a jít hledat ztracené letadlo i třeba jen 100 metrů do hloubi pole je očistec. A nechtěl jsem to pověsit ani na strom. Takže opatrnost a opatrnost.

image

(zveřejněno na stránce Létání se Step One)