¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Rukavice na létání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.01.2024

Dlouho jsem ladil v jakých rukavicích v zimě létat. Cyklistické bez konečků prstů ty trochu chránily, ale když byla opravdu zima - teplota pod sedm nebo pět stupňů nad nulou a trochu větru, tak jsem měl za chvilku ruce zmrzlé.

image

Lepší byly tenké pletené vlněné, které kamarád pilot koupil u Vietnamce a jedny mi dal. V těch se dalo chvíli vydržet i v mrazu, ale nesmělo foukat.

Hledal jsem dál. Tenké rukavice, co neprofouknou, rukavice, kterými se dobře drží kniply, rukavice, kterými bezpečně rozeznám přepínače na rádiu. Prodává se spousta tenkých rukavic, v podstatě všechny ale měly pro mě stejnou vadu. Všechny rukavice mají v dlaních i na prstech různé protiskluzové úpravy nebo jiný materiál, aby se v rukavicích dalo ťukat na displej telefonu. A to všechno brání nerušenému doteku prstu na ovládací prvky vysílače.

Až mi kamarád Erik poradil, ať se sháním po vložkách do rukavic. Našel jsem takové v Decathlonu. Musel jsem se zeptat, visely jinde než mezi rukavicema. Cena byla do 100 Kč, "Spodní fleecové rukavice". Funguje to dobře, lítám v nich i ve velkých mrazech.

(zveřejněno na stránce Leden)