¦ Kontakt ¦ Hledat image

Leden stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

18.01.2022

Zima je v plné síle. Sněhová pokrývka nabízí možnost létání s modely opatřenými lyžemi. Mnoho klubů tradičně létá 1.ledna na Nový rok.

Ti, kdo dostali nějakou stavebnici od Ježíška pilně pracují v dílně. Létá se také doma v různých simulátorech.

image

Stále je čas vybavit model lyžemi. V lednu je sníh. Ale ty mrazy!

Denní teplota se motá kolem nuly, teplotní normál je -0.8 °C. Když napadne sníh, je větší šance, aby se udržel i v níže položených místech.

východ
slunce
západ
slunce
začátek měsíce 7:55 16:15
na konci měsíce7:37 16:53

Létat se dá až do 16:30.

Mikrovětroň do haly

Rukavice na létání

Dlouho jsem ladil v jakých rukavicích v zimě létat. Cyklistické bez konečků prstů ty trochu chránily, ale když byla opravdu zima - teplota pod sedm nebo pět stupňů nad nulou a trochu větru, tak jsem měl za chvilku ruce zmrzlé.

image

Lepší byly tenké pletené vlněné, které kamarád pilot koupil u Vietnamce a jedny mi dal. V těch se dalo chvíli vydržet i v mrazu, ale nesmělo foukat.

Hledal jsem dál. Tenké rukavice, co neprofouknou, rukavice, kterými se dobře drží kniply, rukavice, kterými bezpečně rozeznám přepínače na rádiu. Prodává se spousta tenkých rukavic, v podstatě všechny ale měly pro mě stejnou vadu. Všechny rukavice mají v dlaních i na prstech různé protiskluzové úpravy nebo jiný materiál, aby se v rukavicích dalo ťukat na displej telefonu. A to všechno brání nerušenému doteku prstu na ovládací prvky vysílače.

Až mi kamarád Erik poradil, ať se sháním po vložkách do rukavic. Našel jsem takové v Decathlonu. Musel jsem se zeptat, visely jinde než mezi rukavicema. Cena byla do 100 Kč, "Spodní fleecové rukavice". Funguje to dobře, lítám v nich i ve velkých mrazech.

image předchozí | další image