¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Big Bang Křachstálý odkaz / permalink

18.10.2022

[7.10.2010]

Je pátek, po práci a po škole a je hezky. Kluci berou Step Ony, já je budu oblítávat s kopterou a zkusím něco nafilmovat. Nandavám na kopteru kameru Insta360 GO 2 a jdu za nimi na louku.

Na louce veselá nálada, kluci s letadly blbnou, usledovat je kamerou je na hranici mých pilotních možností. image Ale nějaké záběry budou! Vylétal jsem první baterku, dal druhou a pokračuji v pokusech o natáčení. Zrovna letím katolicky, chci kluky oblétnout, abych měl záběry také z druhé strany, když se najednou obraz v brýlích otočí vzhůru nohama a hned následuje rána do země. Co do země - rána do šotolinové cesty! Zvuk je to příšerný. Sundavám brýle, kopteru ale na cestě nevidím. Kluci říkali, že se po nárazu odrazila a skočila do šípkoví vedle cesty. Na cestě jsou jen trsátka z držáku kamer.

Kopteru jsme našli pod šlahouny maliní docela daleko od cesty. Baterka nikde, kamera nikde. Baterka byla ještě o kus dál, kamera byla naopak těsně u okraje cesty, prozradilo ji její blikání. Rám koptery to vydržel, ale kamera Insta je dost dobitá a má pryč ochranné sklo před objektivem a uražený kus rámečku kolem objektivu. Kamera DJI je úplně na maděru. image

Nevím proč se to stalo, nevím co se stalo. To je i v modelářství blbá situace! Vím jen, že kniplama jsem to neudělal. Mám námět na přemýšlení.

(zveřejněno na stránce Létání s kopterou)

print tisk