¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

HD Helmet HERO st�l� odkaz / permalink

08.11.2009
image

Firma GoPro se zabývá produkcí speciálních kamer pro outdorové aktivity (jízda na lyžích, na kole, parašutismus atp.), jejichž výhoda je v tom, že mají zvýšenou odolnost proti vlivům prostředí, které je mnohdy při natáčení docela drsné a dodávají ke kameře systém pro upevnění kamery na přilbu nebo rám kola. Z hlediska modelářského ale tyto vlastnosti nehrály takovou roli a lépe (a laciněji) poslouží kompaktní fotoaparát srovnatelné ceny.

V těchto dnech uvádí firma na trh nový model HD Helmet HERO.


První vlastnot,která zaujme, je schopnost natáčet Full HD video (1080p/30 fps). To však umí i fotoaparáty o nějaký tisíc lacinější.

Čím tedy tento přístroj může být zajímavý pro modeláře? Je to hned několik vlastností, kterým novic ve filmování z modelů nemusí věnovat dostatečnou pozornost:

Širokoúhlý objektiv (127o ve Full HD) umožňuje pořizovat přirozenější záběry než relativně dlouhá "skla" (35 mm a více) běžných fotoaparátů.

Objektiv typu fixfokus. To znamená, že záběry nebudou znehodnoceny náhodným zaostřením automatiky na nějaký objekt v blízkosti objektivu. Některé kompakty je možné přepnout na zaostřování na nekonečno, ale je to další manipulace s fotoapartátem. Automatické zaostřování také často selhává za špatných světelných podmínek. Fixfokus je tedy pro naše účely docela výhodný.

Možnost nastavit sekvenční fotografování. Kamera se bude chovat jako fotoaparát a bude "cvakat" záběry ve zvolené periodě.

Rozměry jsou také příznivé: 42mm x 60mm x 30mm. Hmotnost 100g je přijatelná i pro malý model. Objektiv je dostatečně světelný, doba záznamu na SD kartu je dostatečná, napájení z 1100 mAh Li-Ion má udávanou životnost 2.5 hodiny. Navíc je v ceně i vodotěsné pouzdro.

Podrobněji viz GoPro HD Hero.

(zveřejněno na stránce Kamery do modelů - můj pohled na trh)