¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Rač 5:00stálý odkaz / permalink

10.05.2008

V pátek jsem koukal na informaci o čase svítání. 5:20. To jde. Domlouváme si se Standou sraz u Rače v sobotu v 5:00. Volám ještě dalšího kamaráda Václava. Jede taky.

Vstávám ve 4:15 a ve 4:40 už sedím v autě.

image

Tentokrát je jasno, bez mlhy. Minule jsem měl pro mlhu problém na místo srazu dojet. Světlo přicházející zpoza obzoru mě zase nutí spěchat na místo, odkud se bude fotit. Abych to neprošvihnul. Ale na čas svítání udávaný astronomy je spoleh. Mám 20 minut času.

image

S blížícím se svítáním je ale víc a víc jisté, že kotouč slunce vyleze zpoza obzoru v místech, kam my z našeho místa neuvidíme. Mnohem víc na severu, než když jsme tu byli minule. Snad se nám ukážou jiné motivy. Standa zatím vytahuje termosku a hostí nás ranní kávou.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Doma netrpělivě vyndavám kartičku z foťáku a strkám ji do počítače. Jsem zvědavý, jak to dopadlo. Projíždím fotky a jsem zklamaný. Chlácholím se tím, že mi na monitor z boku svítí nízké ranní slunce a fotky pozorované za příznivějších podmínek budou lepší, ale moc alespoň "použitelných" fotek nenacházím. Nemohu ani říct to, co po minulém focení říkal Standa: "Nejlepší jsou ty momentky, co jsme se fotili navzájem" Já dnes nemohu říct ani to image Ty krajinky jsou opravdu těžký!

Jedna z těch hrůz je třeba tahle:

image

Neostrá plochá fotka! Přitom to bylo tak pěkně nasvícené sluncem, fotil jsem ze stativu samospouští, měl jsem zaostřeno ...

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk