image

Oživení stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

26.7.2019

(září 2018)

Po dvou letech mě zase popadla touha splnit si sen - postavit od píky velkého motoráka, začal jsem zase přemýšlet nad stavbou modelu Zlínky.

Vrátil jsem se ke svým výkresům, vrátil jsem se ke svým poznámkám a pouštím se zase do kreslení, před víc jak rokem jsem skončil už na začátku při vymýšlení a kreslení výškovky. Začínám mít problém s tím, že mi Rhino moc nepomáhá nad konstrukcí přemýšlet. Musím vymyslet, jak má být konstrukce výškovky řešena a musím zároveň přemýšlet, jak konstrukci výškovky ve Rhinu nakreslit. Nejde to moc dohromady, moc přemýšlení najednou.

A stále narážím na drobné chybky, které jsem v průběhu kreslení nasekal a které nedokážu zpětně opravit. Taky se občas v čarách ztrácím, i když si kusy konstrukce zneviditelňuji. Je to všechno těžší a vyžaduje to více úsílí a času, než jsem si představoval. Připadá mi, že kdybych si to čmáral na balící papír a občas něco na vyřezaných dílech předělával , že bych byl dál.

Stále intenzivněji jsem přemýšlel nad tím, že si to začnu čmárat na papír, že se vyprdnu na nějaké CADy a že se tak doberu nějakého výsledku. Moje produktivita práce ve Rhinu je opravdu bídná. image Ale pořád mě pohání myšlenka, že jednou to budu řezat doma na CNCéčku, které ale zatím nemám. image


zpátky na: Naučím se Rhino! │ dál na: Konstrukce


přehled kapitol:

  1. Zlin XII
  2. Seznámení
  3. Není síla
  4. Naučím se Rhino!
  5. Oživení
  6. Konstrukce
  7. Pevnostní výpočty
  8. Zlin ve Fusion 360?
  9. Strategie kreslení
  10. Ladění tvarů
  11. SOP
  12. Trup
  13. VOP

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | Naučím se Rhino!)